Znacie ten ośrodek?

Polecamy lekarzy, zdrowe przepisy, najlepsze diety pudełkowe, witaminy. Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowie.
Awatar użytkownika
Runa
Posty: 34
Rejestracja: 21 paź 2019, 13:34

Znacie ten ośrodek?

Post autor: Runa »

Coraz więcej osób i to nie tylko młodych, bo w różnym wieku ma problemy związane z uzależnieniem. Najgorsze jest to, że na przykład biorąc jakiegoś rodzaju używki, taki człowiek nie jest do końca świadomy, tego, co robi i nie liczy się z konsekwencjami. Najważniejsze są emocje. Podobno idealnym miejscem do leczenia różnych nałogów jest Ośrodek Wiosenna. Ktoś z Was może zna już ta placówkę leczniczą?
Awatar użytkownika
oliwcia
Posty: 45
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:22

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: oliwcia »

Słuchajcie pomóżcie mi wybrać dobry ośrodek leczenia uzależnień bo zwariuje. Mój mąż ciągle przesiaduje przy komputerze i nic do niego nie dociera. Tylko gry i internet a życie to go w ogóle nie obchodzi. Znalazłam taki ośrodek terapii Forest ale nie wiem jak go namówić na terapię? Leczą tam wszystkie uzależnienia i mają dobre opinie także na pewno by pomogli tylko jak go tam zaciągnąć?
Awatar użytkownika
irytek
Posty: 23
Rejestracja: 20 sty 2020, 20:58

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: irytek »

W Wisle jest naprawde bardzo dobry osrodek terapii uzaleznien - wiem ze radza sobie tam z naprawde trudnymi przypadkami, bo moj brat byl tam po "przygodzie" z dopalaczami. Udalo sie ogarnac sytuacje, wiec naprawde mega polecam
Awatar użytkownika
Kinga
Posty: 87
Rejestracja: 06 gru 2019, 2:48

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: Kinga »

Dobry ośrodek terapeutyczny, taki jak Terapie Tu i Teraz z Krakowa https://www.alkoholizm.org.pl to połowa sukcesu w walce z nałogiem. Druga połowa to chęć, determinacja i siła osoby uzależnionej.
Awatar użytkownika
Ashon3
Posty: 39
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:37

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: Ashon3 »

Bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień jest w Wiśle - Tratwa się nazywa. Moim zdaniem warto się tam przejść, mają bardzo dobrych specjalistów i terapia u nich jest skuteczna.Poza tym oferują dość długi okres terapii no i mają lekarzy którzy wystawiają L4
Awatar użytkownika
Nala88
Posty: 53
Rejestracja: 18 wrz 2019, 20:28

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: Nala88 »

Wszystko zależy kto gdzie mieszka ;) jak ma się problem to powinno sie szukac najlepszego ośrodka u siebie w mieście. Z mojej strony polecam Centrum Sens w Minsku Mazowieckim https://cpsens.pl
Awatar użytkownika
gotowy
Posty: 56
Rejestracja: 13 gru 2019, 18:28

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: gotowy »

Do leczenia alkoholizmu szukałabym jak najlepszego miejsca, najlepiej prywatnej placówki. Na początek można pomyśleć o wszywce alkoholowej http://www.dlazdrowia24.pl/esperal-wszywka-alkoholowa/ to skuteczna metoda która stworzona została w celu wspomagania terapii uzależnienia. Przede wszystkim jej działanie opiera się na tym, by osoba chora nie chciała sięgnąć po alkohol. Jeśli to zrobi odczuje bolesne skutki uboczne. I to po minimalnej ilości.
Awatar użytkownika
bryza
Posty: 75
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:28

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: bryza »

W dzisiejszych czasach można bez problemu znaleźć dobry i sprawdzony ośrodek leczenia uzależnień. Nie wiem dlaczego ale jakoś obecnie coraz więcej ludzi ma jakieś tam swoje uzależnienia. W przypadku alkoholizmu moim zdaniem bardzo ważne jest także odtrucie organizmu poprzez jego detoks. I w takim przypadku bardzo dobrze sprawdzi się ten ośrodek Detoks Fenix. W ośrodku tym zatrudniają personel z wykształceniem medycznym, a zakres leczenia dobierany jest na podstawie wywiadu medycznego. Na życzenie klienta możliwa jest implementacja tzw. wszywki alkoholowej-Esperal oraz blokera opiatowego-Naltrekson.
Awatar użytkownika
Karolinq
Posty: 26
Rejestracja: 10 cze 2020, 12:46

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: Karolinq »

Znalezienie odpowiedniego ośrodka jest bardzo ważne w przypadku leczenia. W przypadku uzależnień największym sukcesem jest uświadomienie przez chorego, że jest uzależniony. Ośrodek Terapii Wiosenna to miejsce doskonałe dla leczenia uzależnień. Terapia jest dopasowana indywidualnie do chorego. Można skorzystać z dwóch opcji dojazdowej oraz przebywania w ośrodku. Jest to super rozwiązanie dla osób, które nie chcą zostać zamknięte.
Bogumił77

Re: Znacie ten ośrodek?

Post autor: Bogumił77 »

Ja nie słyszałem o tym ośrodku niestety, ale jak już jesteśmy w temacie alkoholizmu i leczenia uzależnień to polecam z czystym sumieniem wszywkę alkoholową Esperal https://esperalkrakow.com.pl/ . Warto tę metodę dodać jako wspomaganie leczenia nałogu. Skuteczność metody wynosi od 8 do 12 miesięcy, a później zabieg można oczywiście odnowić. Zabieg polega na zaimplantowaniu Esperalu pod skórę w miejscowo znieczulone miejsce. Jest w pełni bezpieczny a do tego szybki.
ODPOWIEDZ