Pomoc psychiatryczna

Polecamy lekarzy, zdrowe przepisy, najlepsze diety pudełkowe, witaminy. Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowie.
Awatar użytkownika
Delia-95
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2021, 11:12

Pomoc psychiatryczna

Post autor: Delia-95 »

Witajcie! Niepokoi mnie to, że wiele osób ukrywa fakt, że leczy się psychiatrycznie i traktuje to jak coś wstydliwego. Nie każdy z nas ma silną psychikę i to rzecz zupełnie naturalna. Nie ma nic złego w proszeniu o pomoc, prawda? Sama wiem, że dobry psychiatra Łódź potrafi każdego postawić na nogi. Jakie wy macie przemyślenia na ten temat?
Eldnora

Re: Pomoc psychiatryczna

Post autor: Eldnora »

Wiesz, w Polsce nadal panuje stereotyp, że jeśli leczysz się psychiatrycznie to jesteś świrem. Nie ma to o oczywiście z prawdą wiele wspólnego, bo depresja, nerwica, kompulsywne zachowania itd. mogą pojawić się u każdego z nas z bardzo różnych przyczyn i to nie znaczy że jesteśmy nienormalni. Sama mam za sobą bardzo trudny czas i psychoterapię w poradni Harmonia LUX MED. Do pierwszej wizyty byłam nastawiona sceptycznie, okazało się, że niepotrzebnie. Miałam wykonany test w kierunku ewentualnych zaburzeń osobowości , odbyłam również szczerą rozmowę ze specjalistą w bardzo życzliwej atmosferze. Test pomógł w obraniu odpowiedniego kierunku leczenia, które odbyło się bez medykamentów a efekt przyniosło znakomity. Przez cały okres uczęszczania na terapię normalnie pracowałam, normalnie żyłam i niemal z dnia na dzień wszystko przychodziło mi łatwiej. Odbudowałam relacje z rodziną oraz przyjaciółmi, minęły ciągłe lęki, niechęć do wszystkiego a także epizody bulimii a więc zyskałam wreszcie czas na prawdziwy relaks zamiast rozładowywania emocji poprzez kompulsywne jedzenie i ślęczenie w toalecie. Znów jestem sobą.
ODPOWIEDZ