Leczenie uzależnienia

Polecenia w dziedzinie usług. Najlepsze kosmetyczki, biura tłumaczeń, firmy sprzątające, fotografowie i wiele innych.
Julitta

Leczenie uzależnienia

Post autor: Julitta »

Czy mieliście kiedyś styczność z osobą uzależnioną? Jak mogę pomóc alkoholikowi, który nie dopuszcza do siebie nikogo i odrzuca naszą pomóc? Nie mogę patrzeć jak mój wujek niszczy sobie życie przez alkohol, ale on nie chce poddać się leczeniu. Jego nałóg trwa już kilka lat i z dnia na dzień, wygląda coraz słabiej.
Maciek

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Maciek »

Alkohol nawet w niewielkich ilościach negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Natomiast jego nałogowe spożywanie sieje spustoszenie w naszym organizmie. Najlepiej aby Twój wujek jak najszybciej poddał się leczeniu. Nie jestem specjalistą, ale myślę, że w takim stanie, to raczej terapia już nie pomoże, a bardziej rozwiązania farmakologiczne, jak np. wszywka alkoholowa - https://esperalszczecin.pl/wszywka-alko ... inoujscie/. Podstawowym celem działania Esperalu jest wywołanie reakcji awersyjnej, czyli strachu przed konsekwencjami spożywania alkoholu. Sam zabieg chirurgicznego zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny.
kidler

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: kidler »

Myślę, że da się sporo zmienić, zobaczcie - http://poradnia-uzaleznien.pl/
Na pewno konieczna jest reakcja. Jeśli stoicie w miejscu, to cudów nie będzie.
Działajcie krok po kroku. Konsultacje z fachowcem są konieczne. Jeśli nie zadbacie o systematyczność, to nie ma najmniejszych szans na osiągnięcie normalności. Można próbować, starać się, a nałóg wraca. Tutaj bardziej chodzi o dotarcie do czyjej głowy i zrozumienie, na czym polega problem, z czego wynika i jakie zmiany są konieczne. Mało kto jest w stanie sobie z tym poradzić sam. Bo niby jak?
ODPOWIEDZ