Emerytura

Polecenia w dziedzinie usług. Najlepsze kosmetyczki, biura tłumaczeń, firmy sprzątające, fotografowie i wiele innych.
Awatar użytkownika
naTAK
Posty: 11
Rejestracja: 05 lis 2019, 17:41

Emerytura

Post autor: naTAK »

W telewizji obecnie pełno reklam dotyczących przyszłych emerytur. Państwo coraz bardziej mąci nam w głowach obiecując złote góry. Ludzie, niestety o swoją przyszłość, m.in. starość musimy zadbać sami. Warto wziąć pod uwagę powszechne towarzystwo emerytalne, tj. https://viennalife.pl/ , dzięki któremu możemy co miesiąc już teraz oszczędzać pieniądze na godną starość.
Awatar użytkownika
belka
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwie 2020, 14:18

Re: Emerytura

Post autor: belka »

Na szczęście możemy sobie pomóc jeśli chodzi o wysokość emerytury. Ja sama mam obawy jakiej ona będzie wysokości, na szczęście dowiedziałam się o takim programie jak pracownicze plany kapitałowe https://www.mojeppk.pl/ gdzie mogę w bardzo prosty sposób odkładać co miesiąc pieniądze.
wituś

Re: Emerytura

Post autor: wituś »

A słyszeliście coś o IKE? Czy można też inwestować będąc na emeryturze? Słyszałem że to dobry pomysł na inwestowanie i oszczędzanie na drugą emeryturę.
ewuś

Re: Emerytura

Post autor: ewuś »

Ja jestem stosunkowo młoda, ale zainteresowałam się inwestowaniem w w Indywidualne Konto Emerytalne, ponieważ mam w biurze koleżanki, które ostatnio na ten temaat sporo dyskutują. Dlatego poszperałam w necie i znalazłam informacje odpowiadające na pytanie co to jest ike Oraz wiele cennych podpowiedzi na temat np co trzeba zrobić, aby otworzyć takie konto, kiedy można wypłacać pieniądze itp Proponuję byś pobrał material do odsłuchania, a znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytania.
Ciastuś

Re: Emerytura

Post autor: Ciastuś »

Widzę, że dużo osób szuka sposobu na oszczędzanie niezależnie od wielu. Coraz częściej spotykam też pytania działania online. Nie mam doświadczenia, ale na razie śledzę różne portale o finansach https://inwestuj.org.pl i na razie zbieram informacje, czasami można znaleźć właśnie zestawienia i artykuły dotyczące konkretnej sprawy https://inwestuj.org.pl/fundusze/co-jes ... zy-lokata/.
anyżka

Re: Emerytura

Post autor: anyżka »

Ja co prawda jestem dopiero po 30stce ale już powoli zastanawiam się nad tym co będzie za tych 30-40 lat. Obecnie zastanawiam się nad tym jak pomnożyć swoje oszczędności by na emeryturze godnie żyć. Przejrzałam już oferty kilku firm i wpadła mi w oko ta z Generali Investments. Indywidualne i profesjonalne doradztwo, bezpieczeństwo i pewne zyski :)
łza

Re: Emerytura

Post autor: łza »

Szczerze mówiąc myślałam o emeryturze jak czytałam tu https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ na temat ppk, tak tu jest do przystępnie opisane i wyliczone że sama zdecydowałam się pozostać w programie bo można sporo zyskać
orsoł2

Re: Emerytura

Post autor: orsoł2 »

łza pisze: ↑20 maja 2021, 14:58 Szczerze mówiąc myślałam o emeryturze jak czytałam tu https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ na temat ppk, tak tu jest do przystępnie opisane i wyliczone że sama zdecydowałam się pozostać w programie bo można sporo zyskać
Ostatnio czytałam, ż eogólnie to mało osób zdecydowało się na ppk - ludzie nie maja już zaufania po tych wszystkich zwrotach akcji w kwestii oszczedzania na emeryturę.
ODPOWIEDZ