rekuperacja dla domu

Miejsce na przeróżne tematy, dyskusje i porady.
Awatar użytkownika
Leoncja_60
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2022, 5:23

rekuperacja dla domu

Post autor: Leoncja_60 »

Hej, kto z was zdecydował się na rekuperację ścienną? Szczerze mówiąc to ja już kolejny rok się nad tym zastanawiam, ale raczej jak czytam artykuły, to wiele osób poleca taką instalację, więc w zasadzie nie powinnam mieć już żadnych wątpliwości. Mimo wszystko i tak chciałabym poczytać o waszych doświadczeniach z rekuperacją, macie coś do dodania od siebie? :)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 59
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:44

Re: rekuperacja dla domu

Post autor: kasiunia »

No właśnie, co zrobić jeśli zdecydujemy się na rekuperację w już istniejącym domu? Czy czeka nas totalna demolka i przebudowa w domu? Wcale nie .Okazuje się ,że jest takie urządzenie jak rekuperator noxa , które zostało zrobione właśnie na taką okoliczność. Wcale nie trzeba przerabiać całego domu aby cieszyć się świeżym i czystym powietrzem w domu. Takie urządzenia stworzone są właśnie z myślą o takich użytkownikach.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2019, 11:44

Re: rekuperacja dla domu

Post autor: paniola »

Czy wiecie ,że możliwe jest dofinansowanie na rekuperację ? Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat , proponuję wam zainteresować się programem moje ciepło. Za jego pośrednictwem możecie uzyskać całkiem spore dofinansowanie do urządzeń grzewczych np. pompy ciepła. Dodam tylko ,że pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną to extra wybór.
Wiedźma

Re: rekuperacja dla domu

Post autor: Wiedźma »

Wybór odpowiedniego systemu rekuperacji może mieć znaczący wpływ na koszty eksploatacji budynku. Na stronie https://ansel.pl/rekuperacja można znaleźć systemy, które charakteryzują się wysoką efektywnością odzysku ciepła. Taka inwestycja szybko się zwraca, nie tylko przez niższe rachunki za ogrzewanie, ale także przez poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.
ODPOWIEDZ