pogrzeb świecki

Miejsce na przeróżne tematy, dyskusje i porady.
Łukasz

pogrzeb świecki

Post autor: Łukasz »

Macie doświadczenia z udziałem w pogrzebie świeckim? Jak wygląda taki pogrzeb?
Miti Matiż

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Miti Matiż »

Tak byłam nie raz na takim pogrzebie i w obecnych czasach to nic nowego. Ja jestem osobą wierzącą i jak przyjdzie na mnie czas to napiszę moim dzieciom jak mają mnie pochować ale wiem, że są osoby niewierzące, które nie chcą księdza i mszy . Tak było w przypadku mojego dziadka, który był niewierzący. Kiedy dziadziuś odszedł w zakładzie pogrzebowym zapytaliśmy czy organizują takie pogrzeby bez księdza.... https://abbapater.eu/nasze-uslugi/pogrzeby-swieckie. Niebyło z tym żądnego problemu i na pogrzebie dziadka był obecny "Mistrz Ceremonii".
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 411
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:46

Re: pogrzeb świecki

Post autor: birdy »

Przechodzenie przez proces pogrzebu to trudne doświadczenie. Jeśli poszukujecie solidnej firmy zajmującej się pogrzebami, polecam odwiedzenie https://pogrzebymortis.pl/chlodnia/. Znajomy polecał ich, więc warto się tam rozejrzeć i podzielić się swoimi wrażeniami.
liviaa

Re: pogrzeb świecki

Post autor: liviaa »

Na pewno jest trudny czas i sporo osób z całą pewnością zadaje sobie to pytanie - jak przygotować pogrzeb? Co powinno się załatwić? Czego nie zapomnieć? Co zrobić, aby to ostatnie pożegnanie było wyjątkowe?
ODPOWIEDZ