Kierunek studiów z przyszłością

Miejsce na przeróżne tematy, dyskusje i porady.
Awatar użytkownika
Reniaaaa
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2020, 7:23

Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Reniaaaa »

Cześć :) jakie są według was przyszłościowe kierunki studiów? Co warto studiowac, bo zawsze będzie zapotrzebowanie na ten zawód?
Awatar użytkownika
Boho
Posty: 17
Rejestracja: 23 mar 2020, 14:13

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Boho »

Chciało by się rzec że medycyna i kierunki medyczne na pewno - będzie zapotrzebowanie i to duże, szczególnie w geriatrii i opieka nas osobami starszymi. Ale to dość niewdzięczna praca. Najpierw dużo nauki a potem się okazuje że przeciętniak po informatyce zarabia więcej niż początkujący lekarz pracujący w święta, weekendy, nocami itp. I on nie ma owocowych wtorków, piłkarzyków w pracy dla relaksu i wyjazdów integracyjnych do Egiptu
Awatar użytkownika
Wiwi
Posty: 29
Rejestracja: 28 lut 2020, 18:23

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Wiwi »

ojojoj przeciętniak po informatyce? wypraszam sobie, to niełatwy kierunek, trzeba mieć do tego smykałkę i analityczny umysł to nie jest takie hop siup jak się wszystkim wydaje

używane monitory wrocław
Awatar użytkownika
Boho
Posty: 17
Rejestracja: 23 mar 2020, 14:13

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Boho »

Hehe trafiłam na informatyka? Nie chciałam urazić, to był tylko przykład :)
Awatar użytkownika
Wiwi
Posty: 29
Rejestracja: 28 lut 2020, 18:23

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Wiwi »

Trafiłaś na informatyczkę po Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Nie uważam się za przecietniaka pomimo że studiowałam na prywatnej uczelni. Ale zdobyłam tam sporo wiedzy i przygotowania do zawodu, po to się właśnie na studia idzie. Żeby stać się wybitnym w swoim fachu :P
Awatar użytkownika
Alutka
Posty: 31
Rejestracja: 12 lip 2019, 18:03

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Alutka »

Aktualnie chyba IT i medycyna to kierunki, po których jest spora szansa na to, że nie trzeba będzie się specjalnie martwić o zatrudnienie.
Wszystkim tym, którzy rozważają w ogóle studiowanie od października posyłam mega prezent, czyli namiary na serwis: https://notatek.pl/uczelnie, który oszczędzi Wam mnóstwo czasu, pracy, a Wasze życie studenckie będzie o niebo łatwiejsze, niż moje, kiedy nie było Internetu.
Pewnie niektórzy znają już Notatek.pl, bo to nie jest nowy serwis. Właśnie dzięki temu, że nie jest to nowa baza pewne jest, że jest już bardzo rozbudowana i będzie naprawdę pomocna w nauce.
Awatar użytkownika
Reniaaaa
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2020, 7:23

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Reniaaaa »

Studia w Warszawie na Akademii rzeczywiście to dobry pomysł bo to informatyczne zagłębie Polski. Wybór dobrej specjalizacji i można się o pracę nie martwić już nigdy
Awatar użytkownika
Tola
Posty: 373
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:32

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Tola »

A czy studiując robicie sobie jeszcze dodatkowo jakieś kursy? Czy na przykład robiąc studia z dietetyki warto zapisać się jeszcze na kurs z dietetyki sportowej, o którym mowa na stronie internetowej http://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-d ... wa-online/? Jak sądzicie?
Awatar użytkownika
tomasz41
Posty: 57
Rejestracja: 03 lip 2020, 12:00

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: tomasz41 »

Najlepszy kierunek studiów to prawo, jest to zawód z przyszłością daje możliwość zarobienia na godne życie. Myślę że się ze mną zgodzicie bo pewnie wielu was wie ile kosztuje obsługa prawna warszawa. Więc to są nie małe pieniądze, ale fakt jest taki że trzeba dużo się uczyć.
Awatar użytkownika
lagodna
Posty: 46
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:36

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: lagodna »

Na pewno ubezpieczenia są dobrym kierunkiem studiów, bo ludzie będą się w ten sposób zabezpieczać jeszcze długo. Sama myślę o ubezpieczeniu, chociaż niedawno jedno wykupiłam. Może przyjdzie czas i wykupię następne, no zobaczymy. Na razie muszę myśleć o oszczędzanu.
Awatar użytkownika
Reniaaaa
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2020, 7:23

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Reniaaaa »

Tola pisze: ↑04 sie 2020, 11:02 A czy studiując robicie sobie jeszcze dodatkowo jakieś kursy? Czy na przykład robiąc studia z dietetyki warto zapisać się jeszcze na kurs z dietetyki sportowej, o którym mowa na stronie internetowej http://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-d ... wa-online/? Jak sądzicie?
jeśli się wybierze dobrą uczelnię to takie kursy są nic nie warte, na uczelni zdobędzie się więcej wiedzy od znawców tematu. A jeśli już student chce sie dokształcić to zamiast sam szukać kursów powinien podpytać wykładowców co polecają. Doradzą jeśli zajdzie taka potrzeba
Awatar użytkownika
annake
Posty: 69
Rejestracja: 22 kwie 2020, 13:22

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: annake »

Ja dodam jeszcze namiary na firmę, która może pomóc wam w pisaniu prac dyplomowych czy zaliczeniowych. Profesjonalnie i solidnie zajmuje się tym firma http://www.e-konsultacje.edu.pl/ Sprawnie im to idzie i do tego stawki mają z gatunku rozsądnych. U mnie spisali się świetnie.
Rybuś

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Rybuś »

Ciekawe jak te studia będą wyglądały online. Dzieci zostaną w domach i będą całymi dniami przed komputerem? Też nie zdrowo. Oby się to szybko zmieniło
łosia

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: łosia »

Reniaaaa pisze: ↑03 sie 2020, 12:16 Studia w Warszawie na Akademii rzeczywiście to dobry pomysł bo to informatyczne zagłębie Polski. Wybór dobrej specjalizacji i można się o pracę nie martwić już nigdy
Prawda. Brat na 1. roku jest na informatyce i wciągnął się w temat na maksa. Niby rookie ale już temat dobrze ogarnia. On się jeszcze dodatkowo pasjonuje komputerami, programowaniem tym wszystkim, ale jednak mieć tytuł magistra to jest to! Żadne kursy nie dorastają do pięt temu tytułowi
Łojek

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Łojek »

Mój kierunek studiów to bezpieczeństwo wewnętrzne na WSGE w Józefowie pod Warszawą https://wsge.edu.pl/pl/studia-i-stopnia Kończyłem parę lat temu i dobrze oceniam uczelnię - poziom nauczania bardzo dobry, kadra świetna. Pracuję jako specjalista ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zarabiam dobre pieniądze i lubię swoją pracę, także dobrze wybrałem.
vikuśka

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: vikuśka »

moim zdaniem warto też brać pod uwagę wszelkiego rodzaju kierunki medyczne jak fizjoterapia czy pielęgniarstwo/położnictwo. To bez wątpienia kierunki z przyszłością, kadry medycznej jak widać brakuje. Ja też poszłam w tym kierunku a papiery złożyłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie :)
Awatar użytkownika
menelaos
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2020, 14:21

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: menelaos »

Ja skończyłem bezpieczeństwo narodowe na specjalizacji cyberbezpieczeństwo i ochrona informacji w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie https://wsgk.com.pl/ i jestem zadowolony z wyboru kierunku studiów. Szybko po ukończeniu ich znalazłem pracę w zawodzie i to z niezłą pensją. Same studia jako kierunek są bardzo ciekawe a kadra na WSGK jest bardzo dobra, poziom nauki wysoki.
Awatar użytkownika
betere
Posty: 79
Rejestracja: 25 paź 2019, 20:34

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: betere »

Reniaaaa pisze: ↑03 sie 2020, 12:16 Studia w Warszawie na Akademii rzeczywiście to dobry pomysł bo to informatyczne zagłębie Polski. Wybór dobrej specjalizacji i można się o pracę nie martwić już nigdy
Mówisz o AEH tak? Jestem na projektowaniu aplikacji mobilnych i tak, to jest to co w życiu chce robić! W ogóle na uczelni jest mnóstwo tego typu ciekawych i innowacyjnych kierunków. Nie wszędzie tak jest
stórka

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: stórka »

Wydaje mi się, że osoba, która ukończy studia pielęgniarskie , zawsze będzie miała pracę. Jakoś tak to widzę i nie jestem w sumie zdzwiona, jeśli się ze mną zgodzicie. Co prawda nie są to okropnie wielkie zarobki, ale liczę, że kiedyś się to zmieni. Że fundusze popłyną w końcu na medycynę.
Awatar użytkownika
zosia
Posty: 113
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:29

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: zosia »

Kierunek z przyszłością? Zdecydowanie informatyka. Z takim wykształceniem bez problemu wszędzie znajdziecie pracę. Ważne jednak jest też to, aby wybrać sprawdzoną i cenioną uczelnię, taką jak https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... formatyka/ gdzie będziecie mieć możliwość nauki od najlepszych.
idź

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: idź »

Moja mama mi każe iść na studia związane z matematyką, jakieś podatki, rachunkowości, a ja patrzę gdzie studiować administrację . Wiem, że to jest ważne, zwłaszcza w naszym miasteczku, bo na razie młodych nie ma, a praca jest. Dlatego jak się na to zapisze, to na pewno uda mi się już dziś podjąć praktyki. A kto wie, czy tam nie zostanę.
mydło

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: mydło »

rzeczywiście, jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z informatyką to warto aplikować do Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. ogromnie wiele osób sobie chwali tę uczelnię za poziom i za bogactwo specjalizacji
xuśka

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: xuśka »

zgadzam się - wszystkie kierunki medyczne z pewnością należą do tych ,, z przyszłością". Ja też jestem studentką MUM i choć to dopiero mój początek nauki tu to cieszę się już na samą myśl, że za kilka lat będę się mogła tytułować magistrem fizjoterapii :)
Włodek

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Włodek »

Na pewno będzie to informatyka ale to ciężki kierunek chociaż na brak ofert pracy nie będziesz narzekać. Jeśli marzy ci się praca w międzynarodowej firmie która prowadzi nabór przy wdrażaniu najnowszych rozwiązań informatycznych to rzuć okiem tutaj https://www.globallogic.com/pl/careers/ Znajdą miejsce dla ciebie w każdym zakątku świata o ile jesteś dobrym informatykiem.
Emil Stępniewski

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Emil Stępniewski »

Moim zdaniem teraz jest taki czas, że tak naprawdę nie wiadomo co będzie na topie za 20 lat....Ja wiem jedno , że temat zdrowia, diety zawsze będzie na czasie i moja córka właśnie zrobiła kurs trenera fitness i dietetyka https://www.naucz-sie.pl/artykul/5-powo ... ine-148055. Kurs dietetyka robiła online bo była pandemia. Polecam przeczytać artykuł bo można się naprawdę dużo dowiedzieć.
Gaweł78

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Gaweł78 »

Jak dla mnie to kurs programowania PLC - jest zawodem, który w przyszłości będzie bardziej potrzebny niż jakiś dietetyk...
Wybór efektywnego systemu sterowania daną maszyną przemysłową powinien być uzależniony od charakterystyki produktu oraz jego organizacji. Ponadto kluczowymi kwestiami są wartość wytwarzanego produktu, założenia dotyczące sprawności systemu oraz zakres usług, w tym wykonywanych przez serwis inżynierski.
rysioklo

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: rysioklo »

Takim kierunkiem na najbliższe lata zapewne pozostanie architektura. Co prawda obecnie są roboty, którym staramy się wgrać umiejętność rysowania, ale prezentują bardzo słaby poziom. Architektura to bardzo złożony kierunek, który nie zostanie wyparty przez informatyzację naszego życia. Inną sprawą jest to, że rysunek i planowanie daje naprawdę dużo satysfakcji. Słaby architekt raczej nie znajdzie pracy, ale jak coś umiesz, to bez problemu rynek Cię pochłonie i zaproponuje dobre pieniądze.
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 402
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:46

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: birdy »

Nie ukrywam, że stoję przed trudnym wyborem dotyczącym wybierania specjalizacji. Kusi mnie nie tylko językoznawstwo angielskie, ale również język niemiecki. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat https://ultswiecie.edu.pl/course-catego ... i-stopnia/ . A co sądzicie o tej uczelni?
Pestka

Re: Kierunek studiów z przyszłością

Post autor: Pestka »

A może jakieś kierunki medyczne? https://www.collegium.com.pl/ Uczniowie mają okazję poznać różne aspekty funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, co umożliwia im lepsze zrozumienie swojej przyszłej roli jako pracowników medycznych.
ODPOWIEDZ