Jak wybrać szambo?

Miejsce na przeróżne tematy, dyskusje i porady.
Awatar użytkownika
Drynka33
Posty: 19
Rejestracja: 26 cze 2019, 20:35

Jak wybrać szambo?

Post autor: Drynka33 »

Witam, Chciałam się Was podpytać czym się kierować podczas wyboru szamba do domu i na co zwracać uwagę? Jestem w tym kompletnie zielona, a w nowym domu będziemy budować właśnie szambo i chciałabym nabyć nieco informacji na jego temat. Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Kandi33
Posty: 53
Rejestracja: 14 maja 2019, 17:54

Re: Jak wybrać szambo?

Post autor: Kandi33 »

Skoro nie za bardzo orientujesz się w kwestii budowy i montażu szamba to polecam zdecydowanie lekturę w tym temacie. Wystarczy śledzić artykuły na fachowych blogach - https://produktybetonoweblog.wordpress.com/, żeby dowiedzieć się jakie są wymgania odnośnie miejsca i montażu szamba, jego zabezpieczenia oraz użytkowania. Sama dowiedziałam sie z ten sposób, że na przykład najbardziej wytrzymałe jest szambo betonowe oraz że bardzo przydatny może okazać się czujnik poziomu szamba. Oczywiście też jeśli chcesz cieszyć się szambem bez żadnych problemów to trzeba wybrać odpowiedniego producenta, który wykona usługę na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
Chudy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2019, 13:50

Re: Jak wybrać szambo?

Post autor: Chudy »

Jak najbardziej takich usług nie może zabraknąć. Dzięki, że się tym dzielicie.
Złamane przyrzeczenia są jak rozbite lustra. Ranią tych, którzy się ich kurczowo trzymają i wpatrują w popękane odbicia samych siebie.
Awatar użytkownika
aleks
Posty: 139
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:47

Re: Jak wybrać szambo?

Post autor: aleks »

Szambo to nie jest obecnie dobry wybór, teraz najrozsądniejszym podejściem jest zdecydowanie się na przydomowe oczyszczalnie ścieków. To dobra inwestycja, która szybko się zwraca. U nas przydomowa oczyszczalnia drenażowa zwróciła się po dwóch latach a dalej już są tylko oszczędności bo czyszczenie osadnika i filtra wykonuje się tylko raz na dwa lata a uzupełnianie bakterii co 2 tygodnie i to jest niewielki koszt. Konkretnie mamy oczyszczalnię drenażową z https://oczyszczalnia.net/szamba-ekologiczne/ i bardzo jesteśmy z niej zadowoleni. Mało z nią kłopotu, ścieki są przyjazne dla środowiska, finansowo wychodzi nas to lepiej niż szambo, także jak dla mnie przydomowa oczyszczalnia ma same plusy.
Awatar użytkownika
Bierksa
Posty: 56
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:37

Re: Jak wybrać szambo?

Post autor: Bierksa »

Chyba najlepiej będzie to zlecić firmie, która zajmuje się takimi rzeczami;) Tak samo wygląda sprawa jeżeli chodzi o instalacje szamba. Myśleliście już może o tym, wiecie jakie szambo wybrać? Na stronie https://www.kuma.pl/oferta/weze-do-cieczy-spiral-flex znajdziecie niezbędne tu węże ssawne, wykorzystuje się je przy instalacji zbiornika na szambo, także i do innych cieczy.
Paweł

Re: Jak wybrać szambo?

Post autor: Paweł »

Jednym z ważniejszych elementów jest zastosowanie odpowiedniego węża do szamba - https://www.midatech.pl/armatura-przemy ... nizacyjny/ . Węże asenizacyjne muszą sprostać szeregowi czynników towarzyszących ich wykorzystywaniu: ryzyku uszkodzeń mechanicznych, oddziaływaniu skrajnych temperatur, a nierzadko także agresywnej chemicznie zawartości zbiorników.
ODPOWIEDZ