Inwestowanie i nieruchomości

Miejsce na przeróżne tematy, dyskusje i porady.
Pomarańcza

Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Pomarańcza »

Czy jest możliwość bezproblemowego inwestowanie w różnego rodzaju nieruchomości, tj. budynki, działki, garaże itp.? Szukam informacji na ten temat. Najwięcej znalazłem tutaj: https://k4home.pl/czy-warto-inwestowac-w-nieruchomosci/ Dajcie znać czy jesteście w stanie znaleźć coś podobnego.
dażka

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: dażka »

Jeśli ktoś zamierza zająć się inwestowaniem w nieruchomości to jest to bardzo dobry kierunek. Wiele osób kupuje albo mieszkania albo takie różne lokale jak na https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/lokale są ogłoszenia. Sama się za czymś ciekawym rozglądam. Trzymanie pieniędzy w banku mija się z celem, zupełnie się nie opłaca.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2020, 17:17

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Kamilla36 »

Inwestowanie w nieruchomości to ryzykowne posunięcie, które wymaga dużych oszczędności. Ja polecam inwestować mniejsze kwoty i robić to bezpieczniej. Na stronie: https://www.ipopema.pl/ znajduje się oferta, na którą na pewno warto jest zwrócić uwagę.
Awatar użytkownika
Geralt z Rivii
Posty: 67
Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:53

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Geralt z Rivii »

Gdy decydujemy się na inwestowanie w nieruchomości, to dobrym pomysłem może być flipping, czyli zwiększanie wartości nieruchomości przed jej sprzedażą. Polega to najczęściej na wykonaniu remontu, jak wymiana instalacji gazowej https://amprojekt-chrzanow.pl/oferta/pr ... -gazowych/ czy wielu innych poprawkach. Wiele osób tak właśnie zarabia.
Kłaczek22

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Kłaczek22 »

Jeśli interesuje cie w co najlepiej zainwestować pieniądze to pomyśl przede wszystkim o rozwoju swojego dziecka i w nie inwestuj. Masz wiele możliwości od szkoły językowej po różne dodatkowe zajęcia lub po prostu fundusz do 18stego roku życia. Jeśli nie ty zadbasz o jego start w życiu to nikt inny tego nie zrobi.
Piotruś25

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Piotruś25 »

Jeśli chcesz zacząć inwestować w nieruchomości to wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Na pewno nie kupować na szybko bez dokładnego sprawdzenia nieruchomości pod względem prawnych i technicznym. Zawsze wszystko robić u notariusza jeśli chodzi o papiery. Dobrze też sprawdzić lokalny rynek i jego otoczenie. Ja zawsze zlecam sprawdzenie stanu technicznego tej firmie https://www.mpexpertbud.pl/ bo wiem że są rzetelni i kompetentni.
Gandalfik

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Gandalfik »

Przed inwestycją w nieruchomości moim zdaniem warto przeczytać m.in. ten artykuł: https://www.jkn.com.pl/wady-i-zalety-in ... ruchomosci. Jest w nim krótko, ale wprost przedstawiona lista argumentów za inwestowaniem w nieruchomości, jak i lista przeciw. Szczerze byłem pozytywnie zaskoczony. W końcu jest to blog biura nieruchomości. Myślałem, że będą tylko argumenty za, a tu jednak i zaskoczenie. Inwestowanie w nieruchomości nie jest dla wszystkich. Warto o tym wiedzieć zanim zacznie się chociażby szukać nieruchomości.
zawe

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: zawe »

Inwestowaliśmy w nieruchomości, a obecnie mamy kilka mieszkań, które należą do nas i je podnajmujemy. Nimi zarządza ekologiczny, profesjonalny zarządca, firma Adminion Nieruchomości https://adminion.pl/ekologiczny-zarzadca-nieruchomosci/ z Poznania. Oni na poważnie traktują swoje obowiązki, korzystając z ich usług, mamy pewność, że nasze nieruchomości są w dobrych rękach, nie dzieje się z nimi nic złego. Oni mają usługi w korzystnych cenach, bardzo dobrze się spisują. Są zdecydowanie godni pocenia.

oczyszczacz nawilżacz
Mikołajek

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Mikołajek »

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny, a skup nieruchomości za gotówkę staje się coraz bardziej popularny. Usługi firm takich jak https://kupujemym.pl/ mogą być odpowiedzią na potrzeby osób, które szybko potrzebują pieniędzy lub chcą uniknąć długiego procesu sprzedaży przez agencję nieruchomości. Ważne jest, aby każda decyzja była podjęta po dokładnym rozważeniu wszystkich za i przeciw.
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 391
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:46

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: birdy »

Wiem coś o tym, że wiele osób zastanawia się nad zakupem apartamentu, o ile jest on położony w dogodnej lokalizacji. Koleżanka powiedziała mi, że są mieszkania na sprzedaż mragowo w dobrej cenie.Rzeczywiście można znaleźć urocze lokale w Mrągowie.
pikatchu

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: pikatchu »

Wiecie - cały sęk w tym, aby takie mieszkanie było zachwycające i w dobrej lokalizacji. Wówczas na pewno można zrobić na tym interes.... Zobaczcie przykładowo na mieszkania mrągowo proponowane przez Pratum - są przecudne i jeszcze ta dogodna, spokojna lokalizacja.
Pitagoras

Re: Inwestowanie i nieruchomości

Post autor: Pitagoras »

Wpływ stóp procentowych na rynek nieruchomości jest złożony i wielowymiarowy. Z jednej strony, niższe stopy procentowe czynią kredyty hipoteczne bardziej przystępnymi, co zwiększa popyt na nieruchomości i może prowadzić do wzrostu cen. Z drugiej strony, wysokie stopy procentowe mogą hamować popyt, co może skutkować stabilizacją cen lub nawet ich spadkiem. Kluczowe jest zatem monitorowanie polityki pieniężnej banku centralnego i jej wpływu na rynek, co dokładnie wyjaśniono na stronie https://ronson.pl/blog/jak-stopy-procen ... -i-kredyt/ gdzie przedstawiono, jak te zmiany wpływają na kredyty i ceny mieszkań.
ODPOWIEDZ