Ekologia w domu

Miejsce na przeróżne tematy, dyskusje i porady.
Awatar użytkownika
serwacy63
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2021, 21:03

Ekologia w domu

Post autor: serwacy63 »

Inwestowaliście może w jakiegoś rodzaju ekologiczne rozwiązania dla domu? Ja sądzę, że warto rozważyć montaż pompy ciepła, która pozwala tanio i ekologicznie ogrzewać wodę. W domkach jednorodzinnych sprawdza się to świetnie. Ktoś z was korzysta?
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 69
Rejestracja: 07 maja 2019, 13:11

Re: Ekologia w domu

Post autor: Krystian »

No tak - w pełni ekologiczny, w sumie można rzec, że nawet pasywny, dom to połączenie: pompy ciepła, rekuperacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, paneli fotowoltaicznych oraz rekuperatora do wody. A co to takiego ta ostatnia pozycja? Ano takie "cudo" w działaniu podobne do zwykłej rekuperacji, ale podłącza się go pod brodzikiem - bez znaczenia, czy mamy prysznic czy wannę - pasuje do obu rozwiązań - i odzyskuje on ciepło z wody, która spływa do kanalizacji. Rekuperator do wody ZYPHO iZi pozwala oszczędzić nawet 30-40% kosztów ciepłej wody - więc to naprawdę dużo! A można go zamontować nawet już w gotowej instalacji - wiem, bo tak robiłem:)
Dmerłko

Re: Ekologia w domu

Post autor: Dmerłko »

Ekologiczne domy to tak naprawdę teraz podstawa do tego, aby mieszkać komfortowo oraz oczywiście nie płacić dużych rachunków w https://domekosystem.pl/co-to-jest-fotowoltaika znajdziecie bardzo dobrej jakości panele fotowoltaiczne, które pomogą nam po prostu w oszczędzaniu prądu. Kompleksowo
ODPOWIEDZ