Czym pomalować ogrodzenie?

Miejsce na przeróżne tematy, dyskusje i porady.
Awatar użytkownika
bolebor_64
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2021, 18:17

Czym pomalować ogrodzenie?

Post autor: bolebor_64 »

Witajcie. Jakiego produktu użylibyście do pomalowania ogrodzenia na posesji? Wydaje mi się, że najlepszym wyborem byłaby farba antykorozyjna. Na rynku dostępnych jest kilka interesujących produktów, ale może wy polecacie jakiś konkretny? Chętnie dowiedziałbym się, co warto wziąć pod uwagę.
Awatar użytkownika
Tola
Posty: 373
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:32

Re: Czym pomalować ogrodzenie?

Post autor: Tola »

A czy ktoś z Was ma może ogrodzenie z desek kompozytowych? Widziałam ostatnio takie ogrodzeniowe deski kompozytowe w ofercie firmy Fabryka Tarasów na stronie internetowej https://fabrykatarasow.pl/kategoria-pro ... odzeniowe/. Czy to Waszym zdaniem dobry pomysł na ogrodzenie?
kłak

Re: Czym pomalować ogrodzenie?

Post autor: kłak »

W sumie taki malowanie ogrodzenia nie jest takim złym pomysłem. Ale ja w ogóle nie mam żadnego ogrodzenia działki. Także zaczęłam sprawdzać z czego warto ogrodzenie wykonać. I tak też między innymi tutaj https://www.ogrodzeniepanelowe.pl/blog/ ... zialke-97/ udało mi się wiele na ten temat dowiedzieć. Więc bardzo przydatny taki blog jak ten okazał się.
Wiesiek Wieśśśkowski

Re: Czym pomalować ogrodzenie?

Post autor: Wiesiek Wieśśśkowski »

Jeżeli brama czy ogrodzenie to tylko z firmy BRAMEX. Ja osobiście zamawiałem u nich bramę https://www.bramex.pl/oferta i powiem wam, że naprawdę firma zrobiła kawał dobrej roboty. Moje ogrodzenie nie tylko odgradza naszą posesję od ulicy ale też ozdabia naszą posesję. Widzę co jakiś czas, że ludzie bardzo zwracają uwagę na nasze ogrodzenie.
Mańek

Re: Czym pomalować ogrodzenie?

Post autor: Mańek »

U mnie drewniane ogrodzenie pomalowane Vidaronem. Oczywiście trzeba drewno odpowiednio przeszlifować i przygotować do malowania. Samo nakładanie impregnatu bezproblemowo - dobrze się rozprowadza i szybko schnie. Kolor również wyszedł dobrze. Ogrodzenie odpowiednio zabezpieczone na długo przed temperaturami i opadami
Albina

Re: Czym pomalować ogrodzenie?

Post autor: Albina »

Wszystko zależy oczywiście od tego z czego ogrodzenie jest. Mam na wski drewniany mały domek i tam jest drewniany płot. Jest już dość wiekowy, ale dbamy o niego i wygląda dobrze i trzyma się nadal. Nie myślę narazie o wymianie.
Malujemy go Vidaronem - jest solidnie zakonserwowany i zabezpieczony przed deszczem, słońcem itp. Malowanie idzie dość sprawnie i szybko, a efekt utrzymuje się długo
dżastaa

Re: Czym pomalować ogrodzenie?

Post autor: dżastaa »

Nie jestem jakąś specjalistą w tym temacie, ale często czytam opinie na temat różnych produktów. I ostatnio słyszałam, że farba firmy altax do drewna ogrodowego jest bardzo dobra. Ponoć ładnie wszystko kryje, nadaje ładnego kolorku, ale i też zabezpiecza drewno przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
ODPOWIEDZ