twarda woda - sposoby na nią

Polecamy strony, serwisy, platformy sprzedażowe. Chcesz się podzielić opinią? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
krystek3
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2020, 12:14

twarda woda - sposoby na nią

Post autor: krystek3 »

Też borykasz się z problemem twardej wody? Sprawdź:
http://zmiekczaczewody.com.pl/
Awatar użytkownika
Malbajd
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2020, 11:40

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: Malbajd »

Twarda woda niszczy bardzo ubrania podczas prania. Płyny zmiękczające zresztą też! Ja nie używam płynu do płukania, bo mam właśnie zmiękczacz. Wszystkie środki piorące lepiej się rozpuszczają w takiej wodzie, zero osadów w łazience czy urządzeniach AGD.

O twardej wodzie i o tym, jak z nią walczyć możecie się dowiedzieć więcej na kanale YouTube poświęconym temu tematowi: https://www.youtube.com/Ecoperla
Awatar użytkownika
Kitern
Posty: 62
Rejestracja: 23 sty 2020, 13:49

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: Kitern »

My kupiliśmy posesję, na której było podłączenie do własnej studni. Miałem jednak pewne obawy co do jakości wody i postanowiłem zlecić jej zbadanie firmie Ekolab http://www.ekolab.pl/pl/oferta/laboratorium-analityczne . Po przeanalizowaniu próbek okazało się, że woda nie jest absolutnie zdatna do spożycia. Dzięki nim udało nam się uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych.

vectra zasięg internetu mobilnego
Żarówka

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: Żarówka »

Oczywiście są specjalne uzdatniacze wody i muszę przyznać, że jeśli chodzi o mnie to jak najbardziej najlepszą decyzją była budowa studni głębinowej. Nawet jakiś czas temu miałem okazję przeczytać fajny wpis https://www.dostudni.pl/jak-dziala-zbio ... y,b22.html gdzie ciekawie opisano jak w ogóle działa zbiornik hydroforowy.
Krzyś

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: Krzyś »

Jak najbardziej jest to bardzo ważna kwestia aby woda którą mamy w domu była miękka oraz zawierała jak najmniej żelaza. Ja o tych kwestiach czytałem niedawno na stronie https://ogrody24.pl/blog/post/odzelazia ... zdatniania i muszę przyznać, że jak najbardziej przyda mi się taka informacja.
Kaśka

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: Kaśka »

Najlepiej sprawdź również czy masz odpowiednie filtry ponieważ bez nich nasza woda faktycznie może nie być najlepszej jakości. Moim zdaniem również przy takiej instalacji wodnej warto jest wiedzieć jaki wybrać zestaw hydroforowy. Jestem zdania, ze jest to coś niezwykle ważnego.
magdalenakłob

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: magdalenakłob »

Ja mieszkam w Łodzi i mam ogromne problemy z ilością kamienia jaki odkłada się w kuchni, czajniku czy na innych urządzeniach... Też tak macie? Z czasem postanowiłam zrobić z tym porządek i skontaktowałam się z firmą [url=https://aqua-partner.pl/dla-domu/filtry-do-wody/ Aqua-Partner [/url] która specjalizuje się w takich rozwiązaniach i zaproponowali wielofunkcyjny filtr do wody. Mogę powiedzieć, że od czasu montażu filtra ilość kamienia drastycznie zmalała. Profesjonalna pomoc :)
renkaa

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: renkaa »

Zastanawiam się nad zakupem odpowiedniego filtra, aby zapewnić sobie lepszą jakość wody w domu. Przejrzałam filtry do wody aqua filter - co o nich myślicie? Warto kupić?
klarysaa

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: klarysaa »

To bardzo ważne, aby zainwestować w naprawdę dobre filtry wodne, jeśli chcesz mieć najlepszą możliwą wodę. Najwyższej klasy filtr wody gwarantuje, że Twoja woda pitna jest w 100% wolna od wszelkich paskudnych chemikaliów i zanieczyszczeń, ale nadal smakuje super orzeźwiająco i czysto.
monet

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: monet »

Warto tak przy okazji przyjrzeć się stacjom uzdatniającym wodę https://eraqua.pl/stacje-zmiekczajace-wode-eraqua-neos . Ja powiem wam, że planuję dla siebie kupić tego typu urządzenie, ponieważ zawiera on złoże jonowymienne, posiada generator chloru, KDF, funkcję antyzalaniowe itd. Daje on wiele możliwości i efektywnie oczyszcza wodę.
mariankaa

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: mariankaa »

Aż w sumie strach taką wodę pić. No, ale zawsze coś tam poprawią jakość filtry. Zawsze też warto sięgnąć po wodę alkaiczną https://ideau.pl , która daje wiele korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim zaskakujące jest to jak jest krystalicznie czysta i jednocześnie też całkowicie naturalna.
mokka

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: mokka »

Przede wszystkim, jak chcemy poprawić jakość naszej wody, to warto poddać ją filtracji. A tutaj https://www.katomagazyn.pl/filtry-dafi/ ... rowe-picie macie poradnik w tym zakresie z którego możecie dowiedzieć się więcej...
dobra

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: dobra »

Szukając filtra do wody, doskonałym rozwiązaniem jest odżelaziacz . Skutecznie usuwa metale ciężkie, chemikalia i inne zanieczyszczenia z wody, a nawet może wyeliminować nieprzyjemne zapachy i smaki. Ponadto jest łatwy w konfiguracji i konserwacji.
vikaa

Re: twarda woda - sposoby na nią

Post autor: vikaa »

A co powiecie przykładowo na kran filtrujący? Ja w sumie nawet nie widziałam, że jest taki.... Ale wpadłam na artykuł https://www.doit4you.pl/kran-brita-w-pu ... ziennosci/ , który mi objaśnił jak super jest to rozwiązanie. Dlatego chcę u siebie w domu coś takiego wdrążyć.

dermaquest primer
ODPOWIEDZ