pogrzeb

To miejsce na Twoje opinie na każdy temat. Daj znać, co myślisz!
Awatar użytkownika
annake
Posty: 69
Rejestracja: 22 kwie 2020, 13:22

pogrzeb

Post autor: annake »

czy był u was w rodzinie jakiś pogrzeb świecki? Jak to wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
aleks
Posty: 139
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:47

Re: pogrzeb

Post autor: aleks »

U nas w rodzinie był taki przypadek jakiś czas temu i był to bardzo uroczysty pogrzeb. Moim zdaniem sprawa jest prosta- zgłaszacie chęć zorganizowania pogrzebu świeckiego i zakład pogrzebowy organizuje profesjonalnego mistrza ceremonii. U nas był to Zakład Pogrzebowy HERMES z Kalisza http://www.pogrzebykalisz.pl/ Mistrz ceremonii od nich wygłosił piękna mowę pogrzebową, było wzruszająco i podniośle, jak to zwykle jet na pogrzebie. Patrząc na zmiany w społeczeństwie myślę, że takie świeckie pogrzeby będą coraz bardziej popularne.
Awatar użytkownika
Fijaa
Posty: 93
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:05

Re: pogrzeb

Post autor: Fijaa »

Co do organizacji pogrzebu na pewno warto będzie zwrócić sie do domu pogrzebowego jakim jest https://www.elizjum-warszawa.pl/ Jest to miejsce w którym zorganizujesz zarówno pochówek świecki jak i Katolicki, tradycyjny oraz urnowy. Wszystko zależy od tego czego sam oczekujesz. Na pewno warto zwrócić uwagę na pomoc jaką mozesz otrzymać.
Awatar użytkownika
menelaos
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2020, 14:21

Re: pogrzeb

Post autor: menelaos »

U nas wszystkim solidnie zajął się zakład pogrzebowo-kamieniarski Gołębski z Gorzowa Wielkopolskiego. https://www.pogrzebywgorzowie.pl/ Był pogrzeb świecki i był uroczysty jak każdy pogrzeb, Mistrz Ceremonii dobrze sie sprawdził.
Awatar użytkownika
radecki
Posty: 75
Rejestracja: 05 mar 2020, 19:39

Re: pogrzeb

Post autor: radecki »

Z kolei ze Szczecina solidny zakład pogrzebowy to ORKUS https://www.orkus.com.pl/ i on organizował świecki pogrzeb u mnie w rodzinie, wszystko było zorganizowane jak należy. I zgadzam sie, że pogrzeb świecki jest tak samo uroczysty jak pogrzeb religijny, myślę też, że takich świeckich pogrzebów będzie z czasem więcej i staną się powszechne.
Awatar użytkownika
Robert1985
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2020, 11:33

Re: pogrzeb

Post autor: Robert1985 »

Moja żona jest z Nowej Rudy i w zeszłym roku chowaliśmy teściową, która zmarła nagle w wyniku zatoru. Zgłosiliśmy się z aktem zgonu do zakładu pogrzebowego " Chryzantema", który znajduję się na ulicy Cmentarnej11 https://www.pogrzeb-nowaruda.pl/kontakt. Powiem wam, że żona to był w szoku i ja większość spraw załatwiałem i w tym zakładzie pogrzebowym naprawdę bardzo dobrze nas poprowadzili.
Awatar użytkownika
gucio
Posty: 38
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:14

Re: pogrzeb

Post autor: gucio »

pogrzeb, to nic przyjemnego... smutny czas dla rodziny, ciezko myslec jasno i cokolwiek ogarnac. Jak babcia umarla, to nie wiedzialem za co sie zabrac i od czego zaczac, na szczescie w zakladzie pogrzebowym Gloria w Świdnicy wszystko w moim imieniu ogarneli, kompleksowo, na spokojnie, z dużą dozą empatii i zrozumienia...
Awatar użytkownika
milosz
Posty: 97
Rejestracja: 24 sty 2020, 11:37

Re: pogrzeb

Post autor: milosz »

To ja z kolei mogę doradzić zakład pogrzebowy Anubis we Wrocławiu https://anubis.info.pl/ To oni organizowali świecką ceremonię pogrzebową mojego wujka i ze wszystkim spisali się jak należy. Na pewno z czasem będzie coraz więcej takich ceremonii, to znak czasów.
Marek
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2020, 14:46

Re: pogrzeb

Post autor: Marek »

Pogrzeb to ciężka sytuacja w której ciężko się odnaleźć szczególnie gdy nie ma się pojęcia o tym jak wszystko zorganizować i wsparcia. Często też zdarza się że ciało zmarłego nie zostaje od razu znalezione i trzeba organizować firmę, która posprząta miejsce zgonu i zdezynfekuje mieszkanie. Najlepszą moim zdaniem firmą świadczącą takie usługi jest https://vector-uslugi.pl/sprzatanie-po-zmarlych profesjonalnie i rzetelnie podchodzą do powierzonej im pracy.
Awatar użytkownika
redRose
Posty: 154
Rejestracja: 10 paź 2019, 14:05

Re: pogrzeb

Post autor: redRose »

Jeżeli chcemy, aby wszystko przebiegło sprawnie i pomyślnie. Istotne jest to, aby wybrać dobry zakład pogrzebowy. Ta firma http://uslugipogrzebowewarszawa.ovh/jak ... grzebowym/ działa niezawodnie na terenie Warszawy. Możecie na nich polegać w każdym zakresie.
Ziętek

Re: pogrzeb

Post autor: Ziętek »

U nas w rodzinie taki pogrzeb świecki niedawno się odbył i powiem wam, że był tak samo uroczysty jak tradycyjny pogrzeb. Mistrz Ceremonii bardzo dobrze się sprawdził, miał piękną przemowę, należycie uhonorował zmarłego. Mistrza ceremonii zapewnił i cały pogrzeb zorganizował zakład pogrzebowy Concordia z Gdyni. https://www.pogrzebyconcordia.pl/ Bardzo solidny zakład, dużo biorą na siebie, otrzymaliśmy od nich ogromną pomoc.
Łucja

Re: pogrzeb

Post autor: Łucja »

Z kolei u nas sprawdził się jakiś czas temu pod względem organizacji pogrzebu zakład Orkus ze Szczecina http://www.orkus.com.pl// Profesjonalnie wszystko zorganizowali, byli bardzo pomocni m.im. przy załatwianiu formalności urzędowych. Przydatna sprawa to fakt, że to także zakład kamieniarski, wykonali dla nas piękny nagrobek.
Ądraszek

Re: pogrzeb

Post autor: Ądraszek »

Solidne usługi kamieniarskie świadczy zakład Kamieniarstwo Żebrowscy w Węgorzewie http://nagrobki-wegorzewo.pl/ Wykonują piękne nagrobki, dla nas wykonali z granitu, wyszedł bardzo elegancko. Zakład działa bardzo terminowo, także możecie na nich liczyć.
Moruś

Re: pogrzeb

Post autor: Moruś »

Na pewno zakład pogrzebowy Momento Mori powinniście znać. Ma dwie siedziby, a na pewno obsługuje cmentarz puszczykowo . Wiem, że to może niefajne, co powiem, ale warto mieć namiar na sprawdzony zakład pogrzebowy. W razie jakiejkolwiek potrzeby, nie będziecie musieli się martwić o formalności i inne sprawy. A to ważne.
AnkaŚlusarska

Re: pogrzeb

Post autor: AnkaŚlusarska »

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z zakładem kamieniarskim http://nagrobki-kamieniarstwo.com/ gdzie można zamówić piękny pomnik z bardzo ładnego kamienia. Polecam wejść na ich stronę i zapoznać się z tą zakładką http://nagrobki-kamieniarstwo.com/oferta/nagrobki/ i zobaczyć wszystkie nagrobki lub grobowce.
AnetaŻ

Re: pogrzeb

Post autor: AnetaŻ »

Moja rodzina jest z Białegostoku i od kiedy pamiętam wszystkie pogrzeby organizował zakład pogrzebowy https://gasowski.info/kontakt. Każda ceremonia była dopięta na ostatni guzik i pracownicy podchodzili z ogromnym zaangażowaniem. Paradoksalnie pogrzeby wspominam miło bo babcia, dziadek czy inny członek rodziny był wyszykowany w tą ostatnią drogę od stóp do głów.
WiktorŁUKASZEK

Re: pogrzeb

Post autor: WiktorŁUKASZEK »

A jak wyglądała u was sprawa z pomnikiem ? czy już mieliście czy trzeba było stawiać?. My mieliśmy taką sytuację, że nasza mam zmarła nagle i niemieliśmy nawet wykupionej kwatery. Wszystko musieliśmy załatwiać szybko ale z pomnikiem wstrzymaliśmy się na rok. Znaleźliśmy odpowiednią firmę, która postawiła pomnik. Wybraliśmy ten zakład kamieniarski w Strzegomiu http://nagrobki-kamieniarstwo.com/kontakt/.
ooośka

Re: pogrzeb

Post autor: ooośka »

Jeśli o Katowice chodzi to tam działa zakład pogrzebowy Resurrexit http://resurrexit.pl/ i solidni są, rzetelni, można na nich polegać. Dużo było po ich stronie, w tym załatwianie formalności w USC i w ZUS a także kwiaty, oprawa muzyczna czy przewóz uczestników pogrzebu. Ze wszystkiego solidnie się wywiązali, profesjonalnie całość zorganizowali, także w porządku są. Organizują też pogrzeby świeckie, u nas tego rodzaju to był właśnie pogrzeb.

bułgaria czy warto
kaśt

Re: pogrzeb

Post autor: kaśt »

Sami już w tym roku pochowaliśmy naszego dziadka. Wiadomo jakie są teraz warunki, więc zrobiliśmy mały pogrzeb, tylko dla najbliższych. Nie wiedzieliśmy też dokładnie jak to ma wyglądać proceduralnie, ale z tym i z załatwieniem wszystkich formalności pomógł nam zakład pogrzebowy Karawan w Józefowie https://www.karawankondej.pl/uslugi. To zdecydowanie firma i ludzie godni polecenia, mają atrakcyjne ceny, są jak najbardziej rzetelni.
waćka

Re: pogrzeb

Post autor: waćka »

Wydaje mi się, że należy przede wszystkim przygotować się do załatwiania wielu formalności. Coś takiego jak nagrobki poznań możemy zawsze sprawdzić, można powiedzieć, że w ostatniej kolejności. Jednak usługi pogrzebowe to nie jest byle co. A jednak na to trzeba mieć też cierpliwość.
fiłomarth

Re: pogrzeb

Post autor: fiłomarth »

Faktycznie bardzo trudno sobie wyobrazić godny, odpowiedni pogrzeb bez udziału doświadczonego domu pogrzebowego, który załatwia wszystkie formalności. Ja polecam osobiście tu współpracę z http://pogrzeb-nowaruda.pl/ pochówek został dopilnowany od A do Z
Karolinał

Re: pogrzeb

Post autor: Karolinał »

Pogrzeb to niestety nic miłego....i ja już byłam na dwóch pogrzebach a tym pogrzebie mojej babci, która zmarła na covid19. Razem z mamą organizowałyśmy pogrzeb w tym zakładzie pogrzebowym https://lacrima.com.pl/oferta.html i naprawdę bardzo sprawnie i szybko załatwili termin i wszystko co było potrzeba. Pogrzeb był bardzo dostojny i taki jak chciała babcia.
vómer

Re: pogrzeb

Post autor: vómer »

Znalezienie dobrego i zaufanego zakładu pogrzebowego jest ważne. Jeżeli mieszkacie na terenie województwa dolnośląskiego to polecam wam skontaktować się z https://www.pogrzebyrybarczyk.com.pl/ Jest to bardzo dobry zakład pogrzebowy, w którym pracują świetni profesjonaliści.
AlickaŻ

Re: pogrzeb

Post autor: AlickaŻ »

Trudno kogoś polecić jeżeli chodzi o taki zakład pogrzebowy bo raczej w takich sytuacjach idzie się do pierwszego lepszego zakładu. W takich sytuacjach dobrze jest mieć przy sobie kogoś " trzeźwo" myślącego, kto pokieruję nas w tej sytuacji. Kiedy zmarł mój tata to byłam w takim szoku, że nie wiedziałam jak wybrać wykręcić numer telefonu a co dopiero załatwianie tego wszystkiego. Dobrze, że miałam przy sobie swojego przyjaciela, który pomógł mi to wszystko ogarnąć i pokierował do tego zakładu https://hubscher.pl/kontakt/. Zakład zajął się wszystkim kompleksowo !.
TomaszJapończyk

Re: pogrzeb

Post autor: TomaszJapończyk »

Na początku roku zmarł mój teść i bardzo chciałem odciążyć żonę i zająłem się organizacją pochówku. W pierwszym rzędzie poszukałem zakładu pogrzebowego w naszej okolicy, który zajmie się pogrzebem kompleksowo . Wybrałem zakład https://abbapater.eu/nasze-uslugi który znajduję się na Bielanach. Teść był emerytowanym wojskowym wiec podzieliłem się tym z zakładem i wszystko mi powiedzieli i doradzili trębacza, który może w czasie mszy i na cmentarzu grać wojskowe melodie. W kościele doradzili postawić na sztaludze zdjęcie w mundurze z kirem. Miałem chwile i udało się załatwić wartę honorową. Żona była zruszona bo teść miał piękny pogrzeb z akcentem wojskowym.
zośka

Re: pogrzeb

Post autor: zośka »

Śmierć, pogrzeb to trudne tematy i jak nas to dotyka to jesteśmy jak dzieci we mgle. Dlatego zobaczcie tu https://strefa-anity.pl/organizacja-pog ... zy-zaczac/ Niestety najpierw musimy znaleźć siły na organizację pogrzebu. Ten artykuł zwraca uwagę od czego musimy zacząć. Oczywiście najlepiej korzystać z dobrego zakładu pogrzebwego, który bezpiecznie przeprowadzi nas przez ten trudny czas. Ale pewnych rzeczy musimy dopilnować sami.
dominikagózka

Re: pogrzeb

Post autor: dominikagózka »

Jestem wdzięczna zakładowi pogrzebowemu http://promorte.pl/ którego pracownicy przygotowali piękną ceremonię pożegnalną razem z nagrobkiem i wieńcami z kwiatów… Do tego nieocenione wsparcie i duża doza empatii ze strony firmy. Dziękuję za pomoc i załatwienie formalności w trudnych chwilach.
MatldaŚ

Re: pogrzeb

Post autor: MatldaŚ »

Pogrzeb....przykra sprawa zwłaszcza w pandemii. My niedawno chowaliśmy tatę, który zmarł z powodu powikłań po covidzie i powiem wam, że nawet nie mogliśmy się z tatą pożegnać.... w szpitalu wszystko zostało zamknięte. Dobrze, że pogrzeb mógł być przeprowadzony w kościele z rodziną i z cała oprawą.... Mogliśmy nawet w kaplicy 15 min posiedzieć przy trumnie... Jeżeli ktoś z was jest z tych okolic i to ten zakład pogrzebowy jest naprawdę godny polecenia https://www.pogrzeb-nowaruda.pl/kontakt.
Zając

Re: pogrzeb

Post autor: Zając »

Organizacja pogrzebu nie jest prostą sprawą, dlatego warto korzystać z dobrego zakładu pogrzebowego. Dla mnie takim okazał się ten zakład pogrzebowy Bielsko . Praktycznie o nic nie musiałem się martwić. To moim zdaniem najlepszy zakład pogrzebowy w Warszawie. Wykazali się bardzo dużym profesjonalizmem i empatią.
ŁukaszŻ

Re: pogrzeb

Post autor: ŁukaszŻ »

Ja znam zakład pogrzebowy, który istnieje od prawie 94 lat i jest to zakład pogrzebowy http://www.drzewiarz.pl/kontakt w Drobinie kolo Połocka. Zakład pogrzebowy oferuję kompleksowe usługi na najwyższym poziomie i przy okazji warto zaznaczyć, że zakład pogrzebowy oferuję również produkcję trumien.
KalinaŻ

Re: pogrzeb

Post autor: KalinaŻ »

Pogrzeb niestety to nic miłego ale dobrze, jest wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy, który zajmie się wszystkim kompleksowo. Kiedy chowaliśmy dziadka to moi rodzice wybrali zakład pogrzebowy Gąsowski w Białymstoku . Zakład https://gasowski.info/o-firmie zajął się wszystkim kompleksowo i zadbali dosłownie o wszystko.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 105
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:36

Re: pogrzeb

Post autor: Lenka »

Oczywiście, organizacja pogrzebu dla rodziny wiąże się z dodatkowym stresem. Dlatego warto zlecić to zakładowi pogrzebowemu, takiemu jak https://kalla-pogrzeby.pl/ . Oni organizują ceremonie kościelne albo świeckie. Przy okazji można u nich zamówić trumnę, kwiaty i wieńce. Mają duże doświadczenie, bo działają w branży od 30 lat. Dlatego dla klientów okazują empatię i wsparcie.
Magdaleńż

Re: pogrzeb

Post autor: Magdaleńż »

Ja zdecyduję się na postawienie pomnika na wiosnę....nie chcę ryzykować a u nas cmentarz jest dość nowy wiec poczekam aż to wszystko spokojnie osiądzie. Wybrałam już zakład kamieniarski w Strzegomiu http://nagrobki-kamieniarstwo.com/ i mam już wybrany wzór pomnika, kamień i litery. Polecam ten zakład kamieniarski bo robią przepiękne pomniki nawet według swojego projektu.... Zakład kamieniarski znam nie od dziś bo moi rodzice korzystali z usług tergo zakładu kamieniarskiego kiedy zamawiali pomnik dla dziadków.
otrębowy

Re: pogrzeb

Post autor: otrębowy »

Żeby pogrzeb wyszedł idealnie i bez większego stresu, to warto zatrudnić do niego profesjonalną firmę pogrzebową. Najlepiej jak by się zajęła od progu dokumentacją, aż po kamieniarstwo. Jeszcze ważna jest lokalizacja, w jakiej okolicy mieszkasz, dlatego nie mam zamiaru Ci polecać czegoś konkretnego. Tutaj masz link do strony z bazą firm pogrzebowych z całego kraju: https://kataloguslugpogrzebowych.pl/fir ... s%C5%82ugi Na pewno porównując różne oferty, znajdziesz odpowiedni zakład.

osłony do kabli
fakir

Re: pogrzeb

Post autor: fakir »

Pamiętajcie, że najważniejsze jest wybranie dobrego domu pogrzebowego. Bez niego ani rusz. Ja korzystałem nie raz z usług ZAKŁADU POGRZEBOWEGO J. Z. KIEŁBASKA z Nowej Rudy, który mieści się dokładnie przy ul. Szpitalnej 2/2. Świetnie zawsze się spisują. Od spraw formalnych, aż po wykonanie nagrobka wszystko wykonywane jest perfekt. Ceny też mają bardzo dobre, a wybór urn i trumien duży. Tutaj macie link do pełnej oferty: https://www.pogrzeby.nowaruda.pl/oferta Polecam.
Awatar użytkownika
lena
Posty: 185
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:28

Re: pogrzeb

Post autor: lena »

Myślę, że warto byłoby kupić jakiś wieniec bądź ozdobną wiązankę. Jak nie macie czasu na szukanie stacjonarnie, to możecie skorzystać ze sklepu online https://candelle.pl/kategoria-produktu/ ... i-choinka/ gdzie naprawdę mają szeroki asortyment.
misiaa

Re: pogrzeb

Post autor: misiaa »

Trudny to czas, tak pochować bliskiego, ale co się zrobi? Tyle możemy jeszcze ewentualnie zrobić, że zadbamy o jak najlepsze ostatnie pożegnanie. W tym kierunku możecie chociażby zapoznać się z firmą Calvarianum, która w ofercie ma takie rzeczy, jak trumna sześciokątna, czy prostokątna, trapezowa itd. U nich znajdziecie na pewno coś odpowiedniego dla bliskiego. Coś w czym godnie go pochowacie.
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 411
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:46

Re: pogrzeb

Post autor: birdy »

Jeśli szukacie mistrza ceremonii pogrzebowej lub kompleksowej oferty pogrzebowej od A do Z, zajrzyjcie pod ten link https://pogrzebymortis.pl/mistrz-ceremonii-pogrzebowej/ . Moja koleżanka z pracy korzystała z ich usług i była zachwycona oraz bardzo zadowolona.
brzosti

Re: pogrzeb

Post autor: brzosti »

Pierwszorzędne nagrobki z granitu znajdziecie w tym zakładzie kamieniarskim: https://www.nagrobkiedistone.pl/nagrobki-urnowe/ . Ich oferta obejmuje realizację nagrobków od podstaw. Dodatkowo można tam znaleźć usługi w zakresie renowacji, poziomowania pomników. Wykonują również galanterię nagrobną.
ODPOWIEDZ