Olej silnikowy

W jaki sposób odnaleźć najlepszego mechanika w okolicy? Gdzie najlepiej kupić samochód? Gdzie znaleźć części samochodowe? Jak dbać o auto?
Awatar użytkownika
mixer
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2019, 23:02

Olej silnikowy

Post autor: mixer »

Jak często wymieniacie olej w silniku??
Stosujecie się do zaleceń producenta odnośnie oleju i częstości wymiany??
Awatar użytkownika
Tola
Posty: 373
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:32

Re: Olej silnikowy

Post autor: Tola »

Bardzo ważne jest to, żeby zwracać uwagę na to, jaki olej wlewa się do silnika. Czytałam ostatnio o tym artykuł na stronie http://atmlive.pl/jaki-olej-wlac-do-silnika/. Jeśli interesuje Was ten temat, to Wam również polecam się z nim zapoznać ;)
Awatar użytkownika
Kitern
Posty: 62
Rejestracja: 23 sty 2020, 13:49

Re: Olej silnikowy

Post autor: Kitern »

Olej powinno dobierać się pod kątem wymagań silnika, sposobu eksploatacji pojazdu, a nawet warunków klimatycznych. Pod uwagę bierze się też typ silnika i jego stan. Mi zawsze w doborze odpowiedniego oleju silnikowego pomaga firma Rimeks https://rimeksoleje.pl/ . Mają ogromne doświadczenie i wiem, że pod tym względem są naprawdę godni zaufania.
Awatar użytkownika
daniel24
Posty: 26
Rejestracja: 21 lut 2020, 18:03

Re: Olej silnikowy

Post autor: daniel24 »

mixer pisze: ↑10 gru 2019, 21:42 Jak często wymieniacie olej w silniku??
Stosujecie się do zaleceń producenta odnośnie oleju i częstości wymiany??
Wszystko robię książkowo, a przynajmniej się staram ;) Mam specjalny notes, w którym wszystkie wymiany zapisuję i wiem, kiedy należy dokonać następnej. Jeśli będziesz się stosował do zaleceń producenta i wymieniał zgodnie z terminami, to autem pojeździsz długo. O samochód trzeba dbać. Wymiana oleju nie jest skomplikowaną czynnością, jak masz dobre dojście i kawałek garażu. U mnie do wymiany potrzebny jest kanał, więc zawożę auto do zaufanego serwisu http://www.renault.dyszkiewicz.pl/. Sprawdzali mi auto przed zakupem i od tej pory jestem ich stałym klientem.
ODPOWIEDZ