hemoroidy w ciąży

Opinie o lekach, suplementach i sposobach leczenia dolegliwości. Polecamy apteki i sklepy medyczne.
Awatar użytkownika
dalixa
Posty: 97
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:01

hemoroidy w ciąży

Post autor: dalixa »

Czy istnieją jakieś bezpieczne środki na hemoroidy które można stosować w ciązy? Czego wy używałyscie?
Awatar użytkownika
HemoroidyInfoOE
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:14

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: HemoroidyInfoOE »

Dzień dobry,
u kobiet w ciąży często można odnotować pojawianie się hemoroidów. Może to być spowodowane np. przez ucisk macicy na jelita. Zachęcam do przeczytania artykułu "Hemoroidy w ciąży" na naszej stronie: https://hemoroidy.info.pl/hemoroidy-w-ciazy/ - znajdzie tam Pani informacje o przyczynach, objawach a także o leczeniu hemoroidów w ciąży i nie tylko.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
Awatar użytkownika
dalixa
Posty: 97
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:01

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: dalixa »

poczytałam, ciekawe, nie wiedziałam, że tak ważny jest wypoczynek i błonnik, trzeba to będzie wziąć pod uwagę, bo jednak hemoroidy to dosyć uciążliwa dolegliwość.
Awatar użytkownika
marlena90
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2019, 13:36

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: marlena90 »

Przy błonniku trzeba pamietać tez o wodzie, minimum 2-2,5 litra dziennie, bo inaczej skutek może być odwrotny. Ja miałam to nieszczęście, że i mnie dotknęły hemoroidy w ciąży. Pomógł mi posterisan, na szczęście od tamtej pory nic nie wróciło.
Awatar użytkownika
HemoroidyInfoOE
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:14

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: HemoroidyInfoOE »

Dzień dobry,
ogromną rolę odgrywa w tym przypadku zmiana diety (m.in. wprowadzenie produktów bogatych w błonnik) oraz stylu życia. Zachęcam do przeczytania artykułu na temat sposobów leczenia hemoroidów, z którego dowie się Pani również, jakie kroki należy wykonać w pierwszej kolejności, kiedy zauważy Pani objawy choroby: https://hemoroidy.info.pl/leczenie-hemoroidow/
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
Awatar użytkownika
bajla
Posty: 109
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:28

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: bajla »

mi po ciazy wyszly hemoroidy, niestey zadne srodki farmakologiczne nie pomagaly i mialam zabieg usuwania w klinice Alfa Medica w Czestochowie, kolezanka mi polecila tam chirurga i musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolona. Jesli mamy takie problemy, to najlepiej zglosic sie z tym do specjalisty

śpiwór recon
Awatar użytkownika
Tola
Posty: 373
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:32

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: Tola »

A skoro już o ciąży mowa, to jak się do niej przygotowywałyście? Ja czystam sobie, jak wygląda ciąża tydzień po tygodniu. Wiele się już dowiedziałam. Na przykład na stronie https://www.mustela.pl/mustela-blog/1-t ... darz-ciazy bardzo fajnie został opisany pierwszy tydzień ciąży. Polecam sobie poczytać.
Awatar użytkownika
zosia
Posty: 113
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:29

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: zosia »

Coraz więcej kobiet decyduje się na przerwanie ciąży. Też to zauważyłyście? W sieci bez problemu można zamówić np tabletki poronne, ale trzeba być tutaj ostrożnym. Ja ostatnio słyszałam bardzo negatywne opinie o tabletka-poronna.pl - podobno pobierają płatność i potem kontakt się kończy.
liśka

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: liśka »

bajla pisze: ↑29 sty 2020, 20:34 mi po ciazy wyszly hemoroidy, niestey zadne srodki farmakologiczne nie pomagaly i mialam zabieg usuwania w klinice Alfa Medica w Czestochowie, kolezanka mi polecila tam chirurga i musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolona. Jesli mamy takie problemy, to najlepiej zglosic sie z tym do specjalisty
A możesz mi powiedzieć kiedy badania prenatalne robiłaś? W którym tygodniu i jak to wyglądało? jest stres?
KaśkaR

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: KaśkaR »

Znam temat i to tez na swoim przypadku. W życiu bym nie powiedziała, ze akurat ja bede miała to diabelstwo. A piekło dosłownie piekielnie. Zaczelo sie w 7. miesiacu od zaparc. Nie przechodziły przez 2 tygodnie. Stad w kolejnych dniach pojawiły sie...hemoroidy. Teściowa przyniosła czopki proktis, bo szwagierka tez miała w ciazy. Minelo po kilku dniach. Podobno to czesta dolegliwosc, zwlaszcza gdy kobieta ma słabe miesnie miednicy.
Tośka21

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: Tośka21 »

W ciąży można spotkać się z wieloma różnymi problemami, które mogą utrudnić Wam życie. Właśnie dlatego dobrym pomysłem mogłoby być postawienie na pomoc ze strony takich specjalistów jak https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ Oni pomogą Wam lepiej przygotować się do porodu, same się o tym przekonajcie!
martuń

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: martuń »

Ja z kolei mialam bardzo ciezkie zaparcia w ciazy i wiem, ze wielu ciezarnym sie to przydaza, moim kolezankom tak samo, dlatego jesli was mecza takze zaparcia to polecam sobie poczytac o temacie https://czywciazymozna.pl/zatwardzenie-w-ciazy/ a takze o innych dolegliwosciach ;)

olej rybi a tran
Łąka

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: Łąka »

W ciąży miałam zaparcia i bardzo bałam się własnie hemoroidów. Na szczęście koleżanka powiedziała mi o czopkach musujących evaqu. Stosowałam tylko kilka razy i potwierdzam, że są bardzo skuteczne. Działają szybko, ale nie gwałtownie. Pomagają regulować wypróżnianie.
Roxi

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: Roxi »

@Łąka ja też miałam okropne zaparcia w ciązy i okropnie bałam się, że zrobią mi sie hemoroidy. Odżywiam się zawsze zdrowo, piję duzo soków, jem owoce i sporo warzyw a mimo tego zaparcia pojawiły się. Najgorzej było już na końcówce ciąży bo do wszelakich problemów doszły jeszcze zaparcia. Moja ginekolożka powiedziała mi o tych czopkach. Są rewelacyjne - pomogły mi bardzo szybko. Do 15 minut po aplikacji konieczna wizyta w toalecie. Stosowałam je również po porodzie.
Albina

Re: hemoroidy w ciąży

Post autor: Albina »

ja również bardzo bałam się hemoroidów w ciąży, zwłaszcza, że mam do nich rodzinne predyspozycje. Zdrowo jadłam, piłam wodę i do pewnego momentu to zupełnie wytarczało. Pod koniec ciązy zaparcia jednak pojawiły się i wtedy ulgę przynosiły czopki musujące. Działają szybko, sa naturalne a więc bezpieczne
ODPOWIEDZ