Uzależnienia

Podążasz za trendami w dziedzinie biżuterii? Szukasz oryginalnych pomysłów na dodatki lub inspiracji, co nosić w tym sezonie? Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Arkadiusz1
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2019, 9:52

Uzależnienia

Post autor: Arkadiusz1 »

Niestety, ale dzisiaj coraz więcej młodych ludzi zmaga się z uzależnienia. To poważna rzecz, dlatego jeśli ten problem dotyka kogoś Wam bliskiego, to powinniście rozważyć skorzystanie ze wsparcia poradni Salomon. W https://poradniasalomon.com.pl/ znajdziecie więcej szczegółów na ten temat.
Awatar użytkownika
orsoo2
Posty: 134
Rejestracja: 16 sty 2020, 7:56

Re: Uzależnienia

Post autor: orsoo2 »

Tak, z uzależnieniem trzeba walczyć! Nie wiem czy słyszeliście o super aplikacji, która wspiera alkoholików? Odsyłam do internetu - aplikacja stworzona przez człowieka uzależnionego, więc wie, co robi!
Awatar użytkownika
Elnora
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2020, 21:18

Re: Uzależnienia

Post autor: Elnora »

Bardzo ważne jest to aby osoba uzależniona uświadomiła sobie swój problem,
Awatar użytkownika
Miszka
Posty: 129
Rejestracja: 12 lut 2020, 21:13

Re: Uzależnienia

Post autor: Miszka »

Co jak co ale uzaleznienia wszelkiego rodzaju (narkotyki ,alkohol ,leki itp) mogą dodatkowo prowadzić do depresji więc nalezy dzialac jak najszybciej i nie ignorować jakichkolwiek symptomów. Myslę ,że w prywatnej klinice Medox w Nowym Modlinie https://medox.org.pl mogą faktycznie pomóc . Oni już nie takie problemy rozwiązywali czy to narkomania, alkoholizm lub depresja - sa profesjonalistami i można im zaufać.
Awatar użytkownika
lagodna
Posty: 46
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:36

Re: Uzależnienia

Post autor: lagodna »

Powiem szczerze, że nie jestem zbyt mądra, uzależniłam się od alkoholu. Wiem o tym i chcę walczyć, chociaż są dni, kiedy wyłączam świadomość i chcę, żeby działo się cokolwiek. Myślę nad tym, by się zapisać do odpowiedniej placówki. Dobrze wygląda Ośrodek Nefo, z zajęciami mindfulness związanymi z uczeniem się dostrzegania zagrożeń. Może mi pomoże.
Awatar użytkownika
Kajtek66
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2020, 14:42

Re: Uzależnienia

Post autor: Kajtek66 »

No z uzależnieniami trzeba walczyć, lecz myślę że takie sprawy dotykają osób gdzie rodzic nie interesuje się dzieckiem.
Awatar użytkownika
maneta
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2020, 17:22

Re: Uzależnienia

Post autor: maneta »

Uzależnienia we swoim zakresie w mojej opinii bardzo ciężko pokonać - w większej mierze jest to po prostu nasza głowa, chyba, że uzależnienie ma charakter fizyczny, wtedy bez ośrodka nie ma raczej możliwości je pokonać. Na uzależnienie od nikotyny słyszałem, że wiele ludzi poleca oleje CBD.
Awatar użytkownika
funny
Posty: 59
Rejestracja: 16 cze 2019, 14:42

Re: Uzależnienia

Post autor: funny »

Problem uzależnień jest okropny. Co miesiąc przez miejsca takie jak Ośrodek terapii Forest przewija się bardzo wiele osób. Mimo chęci i leczenia niektóre osoby wracają do uzależnienia i męczą dalej siebie i swoje rodziny. Mimo że ten ośrodek pozwala na nocowanie bliskich, to i czasem nie można poradzić nic na to, że ktoś nie chce się leczyć. Zmusić nie wolno, bo to i tak nic nie da.
marcingraczyk
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2020, 10:25
Kontakt:

Re: Uzależnienia

Post autor: marcingraczyk »

Tak jak koleżanka napisała uzależnienia ma każdy warto jednak zadać sobie pytanie z których używek należy zrezygnować. Osobiście poradziłem sobie z uzależnieniem od marihuany poprzez stosowanie CBD. Przypadkiem natrafiłem na sklep konopny Chillmedic https://chillmedic.pl gdzie znalazłem produkty wolne od psychoaktywnego THC i co najważniejsze nieuzależniające i legalne !! . Waporyzacja i stosowanie suszu niewątpliwie wpłynęło na moje życie, a jednocześnie pozwoliło dalej delektować się zapachem i smakiem naturalnych konopi z tym, że w trochę inny wydaniu.
Awatar użytkownika
laura345
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:47

Re: Uzależnienia

Post autor: laura345 »

Ja ze swojej strony mogę również polecić ośrodek forest https://osrodek-uzaleznien.pl/. Byłam i wiem co to znaczy walczyć z uzależnieniem... Nie jest tak łatwo jak tu niektórym się wydaje. Bardzo dużo pracy nad sobą. Większość myśli, że się zapisze na terapie i problem sam zniknie. Bez samozaparcia w walce nie da się od tego uwolnić.
Awatar użytkownika
Kinga
Posty: 87
Rejestracja: 06 gru 2019, 2:48

Re: Uzależnienia

Post autor: Kinga »

Znam dobry ośrodek z Krakowa pomagający w walce z uzależnieniem. Jeśli ktoś z Was szuka takiego ośrodka w tych okolicach, to Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl są miejscem, które na które warto postawić.
Awatar użytkownika
orsoo2
Posty: 134
Rejestracja: 16 sty 2020, 7:56

Re: Uzależnienia

Post autor: orsoo2 »

Są różne uzależnienia .. moja 80-letnia mama jest namiętnym graczem Lotto. Zastanawiam się czy to nie jest już uzależninenie, bo widzę jak wzrajst jej nerwowość, aby wysłać, sprawdzić etc
Awatar użytkownika
kappa
Posty: 61
Rejestracja: 19 sie 2019, 14:29

Re: Uzależnienia

Post autor: kappa »

Każda walka z uzależnieniem zaczyna się od oczyszczenia organizmu z toksyn, innymi słowy odtrucia alkoholowego. Można go przebyć w domu https://actabio.pl/zdrowie/odtrucie-alk ... omu-warto/ jednak dobrze jest mieć kogoś bliskiego przy sobie w tym trudnym okresie
Awatar użytkownika
kapłanka
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2020, 12:35

Re: Uzależnienia

Post autor: kapłanka »

Czasami warto zamiwast alkoholu znaleźć alternatywę na przykład dla alkoholu, ja nie jestem co prawda uzależniona, ale czasami zeby pić mniej wina, to własnie kupuję dla siebie kavę http://kavakavaworks.com
Awatar użytkownika
maja
Posty: 29
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:13

Re: Uzależnienia

Post autor: maja »

Uzależnienia to w Polsce bardzo częsty problem, ale niestety, okazuje się, że wiele osób nie radzi sobie i nie jest w stanie jakoś tak do tego podejść, żeby móc nie martwić się o przyszłość. Są strony z poradami, ale tak naprawdę tylko takie ośrodki jak Forest są w stanie wyciągnąć chorego na powierzchnię. Musimy o tym wciąż pamiętać.
Kózka

Re: Uzależnienia

Post autor: Kózka »

Walka z uzależnieniem w czasach pandemii musi być jeszcze bardziej skomplikowana niż gdy nie szaleje jakiś groźny wirus po świecie. Są jednak ośrodki, które świetnie radzą sobie z obostrzeniami, ośrodek leczenia Forest przestrzega wszystkich środków ostrożności i nadal jest najskuteczniejszy w tym co robi.
orsoł2

Re: Uzależnienia

Post autor: orsoł2 »

W leczeniu uzależnień ważne jest wsparcie rodziny i bliskich - a co jeżeli rodzina już nie daje rady?
Awatar użytkownika
Orestes
Posty: 57
Rejestracja: 18 wrz 2020, 21:03

Re: Uzależnienia

Post autor: Orestes »

Jeśli znacie osobę uzależnioną i nie wiecie jak jej pomóc to zerknijcie sobie tu https://www.otopsychologia.pl/artykul/j ... onej-99977 to bardzo przydatny artykuł. Znajdziecie tu też namiary na dobre ośrodki trzeźwości, jest wyszukiwarka, można szukać po województwach.
Kamiś

Re: Uzależnienia

Post autor: Kamiś »

Tak naprawdę to uzależnienia mają swój początek, który jest powiązany z jakimiś problemami, nikt od tak nie popada w alkoholizm czy nie sięga po inne używki bez przyczyny. A jeśli już to są sporadyczne przypadki. Najlepiej na początku dowiedzieć się czym spowodowane jest uzależnienie. W tym celu warto taką osobę przekonać na wizytę u psychiatry. Ja mogę polecić klinikę psychologiczno- psychiatryczną Psychomedic z Warszawy ( nr. tel. 22 253 88 88 )
Awatar użytkownika
betere
Posty: 79
Rejestracja: 25 paź 2019, 20:34

Re: Uzależnienia

Post autor: betere »

Na każdy rodzaj uzależnienia jest odpowiednia terapia. Należy się w pierwszej kolejności udać do psychologa, który dobierze terapię pod indywidualny problem. Jednak słyszałam, że bywa i tak że w przypadku alkoholizmu nie zdaje ona egzaminu, wówczas wszywka alkoholowa Nowy Dwór Mazowiecki jest idealnym rozwiązaniem
Błażej

Re: Uzależnienia

Post autor: Błażej »

Na pewno przyda się wsparcie dobrego psychologa w procesie wyjścia z uzależnienia. Polecić mogę stronę przez Wetalk przez którą kontaktuję się z moim psychologiem online, myślę że taka forma kontaktu będzie bardzo dobra dla osób uzależnionych ponieważ dzięki niej możemy kontaktować się z psychologiem codziennie, a wsparcie każdego dnia znaczniej ułatwia pokonanie uzależnienia.
partyś8

Re: Uzależnienia

Post autor: partyś8 »

Arkadiusz1 pisze: ↑14 sty 2020, 20:34 Niestety, ale dzisiaj coraz więcej młodych ludzi zmaga się z uzależnienia. To poważna rzecz, dlatego jeśli ten problem dotyka kogoś Wam bliskiego, to powinniście rozważyć skorzystanie ze wsparcia poradni Salomon. W [...] znajdziecie więcej szczegółów na ten temat.
Czy wszystkie uzależnienia można leczyć?

___
http://beata-permanent.pl/
Słomiak

Re: Uzależnienia

Post autor: Słomiak »

Uzależnienia to bardzo przykry temat, który jest co raz bardziej popularny w obecnych czasach. Ja mam doświadczenie w leczeniu alkoholizmu. Proces bardzo trudny ale przynoszący niezwykłe korzyści dla uzależnionego. Ze swojego doświadczenia, jako skuteczną metodę walki z alkoholizmem mogę Państwu polecić zaszycie alkoholowe w Poznaniu. Zabieg jest nieinwazyjny, trwa około 30 minut. Jego skuteczność wynosi od 8 do 12 miesięcy. Następnie zabieg należy powtórzyć.
Mariuszekk

Re: Uzależnienia

Post autor: Mariuszekk »

Detoksykacja powinna być jednym z pierwszych działań wykonywanych przy leczeniu uzależnienia alkoholowego. Uzależniony, który ma zamiar odstawić alkohol może być narażony na bardzo nieprzyjemne dla zdrowia powikłania, które określane są jako zespół abstynencyjny. Odtrucie alkoholowe w Poznaniu. oferuje profesjonalny zabieg, dzięki któremu organizm pacjenta szybko się zregeneruje oraz powróci do właściwego stanu. Dożylnie podawane są substancje odpowiedzialne za oczyszczenie organizmu z toksyn. Odtruwanie może być przeprowadzone w domu pacjenta.
ODPOWIEDZ