uraz stawu skokowego

Chcesz podzielić się opinią o lekarzu, wizycie w przychodni czy obsłudze w poradni? Polecamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie.
lód

uraz stawu skokowego

Post autor: lód »

boli mnie od jakiegoś czasu zewn.część stopy i staw skokowy,zwłaszcza jak jade samochodem(przy wciskaniu sprzegła),przy stawaniu na palcach i rano jak wstaje.
Coraz częściej utykam. Po wstaniu z łózka chodze jak robot zanim wszystkie stawy i mięsnie się rozruszaja ,wtedy pomagaja cwiczenia
rozciagajace lub gorący prysznic. Dotej pory zwalałam winę na kregosłup (byłam operowana 6 lat temu z powodu kręgozmyku). Ale ten ból kostki coraz bardziej mi dokucza. Co robić?
uśmiech

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: uśmiech »

Powiem Ci pewnie coś co nie jest dla Ciebie nowością – zapisz się do lekarza i to na już. Ja też po urazie stawu skokowego natychmiast robiłam usg (najszybszy termin miałam w klinice MULTIMED w Warszawie). Teraz czeka mnie rehabilitacja, żeby dojść do pełnej formy. Także rozumiem Twoje problemy ale tylko dobry specjalista Cię z nich wyciągnie.
MajkaŚ45

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: MajkaŚ45 »

W takich sytuacjach trzeba znaleźć dobry punkt gdzie będziemy mogli zapisać się na rehabilitację. Dwa lata temu miałam kontuzję właśnie stawu skokowego i musiałam zapisać się na rehabilitację i znalazłam świetny punkt w Centrum Rehabilitacji i Masażu Sonatio https://www.sonatio.pl/oferta/fizykoterapia w Bydgoszczy i szybko mogłam dojść do sprawności z przed tego feralnego zdarzenia.
majkuś

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: majkuś »

To dość poważny uraz, więc rehabilitacja i dobry lekarz jest oczywiście niezbędny, ale oczywiście tak doraźnie ja polecam dmso. U mnie o wiele lepiej się sprawdza niż wszystkie te maści przeciwbólowe i przeciwzapalne. Takie dmso jest też w żelu np tutaj - https://www.izdrowiej.pl/dmso-gel, więc formuła właściwie taka sama :)
andźia57

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: andźia57 »

Jak masz jakieś takie urazy ortopedyczne to ja ci polecam specjalistów z tej https://cmp.med.pl/cmp-marianska/ortopeda/ poradni medycznej bo mają tam ich naprawdę dobrych. Zobacz sam na ofertę, moje dziecko było tam leczone i wszystko zostało wyleczone jak trzeba.
pończa

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: pończa »

Przy urazach ortopedycznych bardzo ważna jest szybka no i efektywna rehabilitacja, poprzedzona dość szczegółowym wywiadem, poznaniem historii choroby przez prowadzącego zabiegi. Rehabilitacja na wysokim poziomie jedynie u nich https://rehabilitacja-wadowice.pl/ - spore doświadczenie w wielu dziedzinach, stosują najnowsze rozwiązania, metody terapii no i dysponują świetnym sprzętem. Co do terminów musisz pytać, nie są za odległe. Cenowo ok, na bank taniej niż w większych miastach, choćby w Krakowie
ODPOWIEDZ