uraz stawu skokowego

Chcesz podzielić się opinią o lekarzu, wizycie w przychodni czy obsłudze w poradni? Polecamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie.
lód

uraz stawu skokowego

Post autor: lód »

boli mnie od jakiegoś czasu zewn.część stopy i staw skokowy,zwłaszcza jak jade samochodem(przy wciskaniu sprzegła),przy stawaniu na palcach i rano jak wstaje.
Coraz częściej utykam. Po wstaniu z łózka chodze jak robot zanim wszystkie stawy i mięsnie się rozruszaja ,wtedy pomagaja cwiczenia
rozciagajace lub gorący prysznic. Dotej pory zwalałam winę na kregosłup (byłam operowana 6 lat temu z powodu kręgozmyku). Ale ten ból kostki coraz bardziej mi dokucza. Co robić?
uśmiech

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: uśmiech »

Powiem Ci pewnie coś co nie jest dla Ciebie nowością – zapisz się do lekarza i to na już. Ja też po urazie stawu skokowego natychmiast robiłam usg (najszybszy termin miałam w klinice MULTIMED w Warszawie). Teraz czeka mnie rehabilitacja, żeby dojść do pełnej formy. Także rozumiem Twoje problemy ale tylko dobry specjalista Cię z nich wyciągnie.
MajkaŚ45

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: MajkaŚ45 »

W takich sytuacjach trzeba znaleźć dobry punkt gdzie będziemy mogli zapisać się na rehabilitację. Dwa lata temu miałam kontuzję właśnie stawu skokowego i musiałam zapisać się na rehabilitację i znalazłam świetny punkt w Centrum Rehabilitacji i Masażu Sonatio https://www.sonatio.pl/oferta/fizykoterapia w Bydgoszczy i szybko mogłam dojść do sprawności z przed tego feralnego zdarzenia.
majkuś

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: majkuś »

To dość poważny uraz, więc rehabilitacja i dobry lekarz jest oczywiście niezbędny, ale oczywiście tak doraźnie ja polecam dmso. U mnie o wiele lepiej się sprawdza niż wszystkie te maści przeciwbólowe i przeciwzapalne. Takie dmso jest też w żelu np tutaj - https://www.izdrowiej.pl/dmso-gel, więc formuła właściwie taka sama :)
andźia57

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: andźia57 »

Jak masz jakieś takie urazy ortopedyczne to ja ci polecam specjalistów z tej https://cmp.med.pl/cmp-marianska/ortopeda/ poradni medycznej bo mają tam ich naprawdę dobrych. Zobacz sam na ofertę, moje dziecko było tam leczone i wszystko zostało wyleczone jak trzeba.
pończa

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: pończa »

Przy urazach ortopedycznych bardzo ważna jest szybka no i efektywna rehabilitacja, poprzedzona dość szczegółowym wywiadem, poznaniem historii choroby przez prowadzącego zabiegi. Rehabilitacja na wysokim poziomie jedynie u nich https://rehabilitacja-wadowice.pl/ - spore doświadczenie w wielu dziedzinach, stosują najnowsze rozwiązania, metody terapii no i dysponują świetnym sprzętem. Co do terminów musisz pytać, nie są za odległe. Cenowo ok, na bank taniej niż w większych miastach, choćby w Krakowie
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 402
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:46

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: birdy »

Jeżeli doznałeś urazu stawu skokowego i poszukujesz odpowiedniej placówki, w której mogliby się tobą zająć, to słyszałam, że tutaj CM Gamma w Warszawie na ul.Bobrowiecka 8 mają spore doświadczenie jeżeli chodzi o tego typu przypadki. Posiadają specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, a także własny szpital, w którym będą w stanie przeprowadzić operację
semroto

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: semroto »

W takich sytuacjach nie warto zwlekać. Trzeba jak najszybciej zrobić badanie USG i to tak naprawdę podstaw. Nie czekajcie na skierowanie ani wizytę na fundusz. W podobnej sytuacji udało mi się załatwić badanie w Wawie, w Multimedzie w ciągu kilku dni. Bez skierowania, z konsultacją i zaleceniami. Nie warto czekać na zasadzie - a może przejdzie. Im szybciej załatwicie sprawę, tym lepiej dla Was. Działajcie - to pójdzie w dobrym kierunku.
tenders

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: tenders »

W pełni Was rozumiem. Znam Multimed, byłem u nich w Wawie na badaniu USG kolana. Tak właśnie powinno się działać. Dać możliwość szybkiego załatwiania badania bez skierowania. Jeśli masz USG, to od razu można szybko sprawdzić, co się dzieje, wiesz, co dalej. Wiadomo, że nie wszystko da się wykryć, ale to jedyny rozsądny krok. I dzięki temu da się uniknąć poważniejszych konsekwencji albo zmniejszyć ich skalę. U nich ten cały proces odbywa się wzorcowo.
potenas

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: potenas »

U nich z terminami jest cały czas podobnie? Zapisałem się na USG barku na przyszły tydzień, ale twierdzą, że jeśli coś się zwolni, to dostanę się wcześniej. Ogólnie bardzo mi się podoba, jak podchodzą do pacjentów, widać zaangażowanie, chęć pomocy, zapewnienia nowoczesnych rozwiązań. To dobry kierunek. A jakie są Wasze doświadczenia?
dongualnaaa

Re: uraz stawu skokowego

Post autor: dongualnaaa »

Naprawdę nie wiem, jak mogę sobie pomóc. Spotkała mnie jedna z chorób opisanych tutaj https://www.modelmed.pl/chirurgia-reki/inne-choroby/ i wiem, że ubytki kostne (niedorozwój kończyny) można wyleczyć. Klinika ta bardzo mi odpowiada, jeśli chodzi o pomoc, bo tutejsza kadra lekarska naprawdę pracuje na wysokim poziomie. Czy myślicie, że warto z nimi rozmawiać na temat właśnie tego rodzaju pomocy lekarskiej?
ODPOWIEDZ