Moczenie nocne

Chcesz podzielić się opinią o lekarzu, wizycie w przychodni czy obsłudze w poradni? Polecamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie.
Awatar użytkownika
marlena90
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2019, 13:36

Moczenie nocne

Post autor: marlena90 »

Dziecko moczy się w nocy, do jakiego lekarza się udać i gdzie szukać pomocy?
Awatar użytkownika
dalixa
Posty: 97
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:01

Re: Moczenie nocne

Post autor: dalixa »

Ja bym zaczęła od pójścia do pediatry i zrobienia podstawowych badań. Ile lat ma twoje dziecko i od jak dawna się moczy?
Awatar użytkownika
Kinga
Posty: 87
Rejestracja: 06 gru 2019, 2:48

Re: Moczenie nocne

Post autor: Kinga »

Daj znać, jak długo to trwa i ile dziecko ma lat. A jeśli jeszcze nie znasz, polecam zajrzeć na stronę suchego poranka https://suchyporanek.pl - jest kompendium wiedzy na temat moczenia nocnego, na pewno znajdziesz tam sporo informacji.
Awatar użytkownika
marlena90
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2019, 13:36

Re: Moczenie nocne

Post autor: marlena90 »

Ma 5 lat, trwa to od urodzenia. Nie każdej nocy, ale co jakiś czas się zdarza. Staram się nie podawać picia już 2 godziny przed snem, no ale nie ma reguły, czasem się zmoczy, a czasem nie, w ogóle podczas snu tego nie kontroluje. Dzięki za polecenie strony, przejrzę, pediatra tez mi o niej wspomniała. Póki co zrobiliśmy badania i infekcji nie ma, w usg też wszystko w porządku, teraz czekam na wizytę u nefrologa.
Awatar użytkownika
Dora
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2020, 12:25

Re: Moczenie nocne

Post autor: Dora »

A dziennik mikcji prowadzisz? To jest ważne na wizytę u lekarza.
Awatar użytkownika
dalixa
Posty: 97
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:01

Re: Moczenie nocne

Post autor: dalixa »

Można sobie tez aplikację suchego poranka zainstalować i wtedy wydaje mi się że łatwo wprowadzać te swoje obserwacje czy noc byla sucha, ile dziecko wypiło
Awatar użytkownika
Dora
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2020, 12:25

Re: Moczenie nocne

Post autor: Dora »

A ta apka jest darmowa? Dzienniczek można wydrukować ze strony suchego poranka. Warto też prowadzić obserwacje i notować nastroje dziecka.
Kliś

Re: Moczenie nocne

Post autor: Kliś »

No właśnie dlatego ta aplikacja ze strony suchego poranka jest tak pomocna, bo można wszystko zapisać w jednym miejscu i mieć pod ręką. Tak, jest darmowa :)
ODPOWIEDZ