Gitara elektryczna dla początkujących

To przestrzeń dla wszystkich ciekawych tematów, które Cię interesują i o których chcesz porozmawiać. Sprawdź!
NataliaK84

Gitara elektryczna dla początkujących

Post autor: NataliaK84 »

Hej, jaką gitarę polecacie dla osób początkujących? Czy macie swoje typy? Ile trzeba przeznaczyć na gitarę, aby się nie zniechęcić do grania? Przyznam, że maksymalnie chciałabym wydać jakoś do 600 złotych. Którą z tego sklepu mi proponujecie? https://www.musicaudio.pl/gitary-elektryczne/ Dajcie znać, jaką z nich wybrać i która będzie najlepsza do nauki gry.

Widzę, że jest kilka rodzajów gitar elektrycznych na tym sklepie, które mieści się w moim przedziale cenowym, jednak nie bardzo wiem, czym w zasadzie różni się taka gitara za 500 złotych, a taka za 2000 złotych. Z relacji znajomych wiem, że niskiej jakości gitary mogą mieć na przykład uszkodzony gryf lub nieprzygotowany do gry, a to już zniechęca. Czy sklep muzyczny ma obowiązek wyregulować za mnie gryf? Ja kompletnie nie wiem, jak to się robi. Tak samo jak dobrze dopasować struny. Wiem to tylko z teorii. Nie ukrywam, że zależałoby mi na instrumencie, na którym mogłabym już swobodnie uczyć się grać, a nie zaczynać od ustawień czy nakładania strun. na to przyjdzie czas wraz z praktyką. Póki co chciałabym zacząć praktykę muzyczną, która nie jest obarczona dodatkowymi zadaniami. Oczywiście szkolę się, czytam, ale to tylko teoria.

Dajcie proszę znać, jak wy to widzicie, co musze wiedzieć, żeby dobrze dobrać gitarę i jaka będzie najlepsza dla laika. Czy lepiej poczekać i zainwestować w droższą gitarę, a jeśli tak, to dlaczego? Każda porada będzie dla mnie cenna :) Również ta, dlaczego jedna firma produkująca gitary uznawana jest za lepszą od drugiej. Jak wybrać mądrze gitarę elektryczną na lata.